Bateria w Twoim telefonie szybko się wyczerpuje? Sprawdź, co możesz z tym zrobić!

Baterie w smartfonach nie mają łatwego życia 🙂 Wiele nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez telefonu. Ciągłe surfowanie po sieci, robienie zdjęć, granie, korzystanie z portali społecznościowych oraz różnorakich aplikacji sprawia, że telefon trzeba ładować każdego dnia (a nawet kilka razy w ciągu jednej doby!). Co zrobić, aby przedłużyć czas pracy baterii w telefonie? Wypróbuj nasze sposoby!

Jak przedłużyć czas pracy baterii w telefonie?

#1. Ładowanie. Dbanie o baterię należy zacząć już od samego początku, dlatego nową baterię doprowadzamy do całkowitego rozładowania, a następnie ładujemy do końca. Warto wyłączyć telefon na czas ładowania, aby cały proces trwał krócej.

#2. Odłącz naładowany telefon od ładowarki. W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do jej ?spuchnięcia?, przez co zużycie prądu będzie większe. Z tego powodu nie należy ładować telefonu w nocy, gdyż nie mamy wtedy kontroli nad stanem naładowania baterii.

#3. Wyłącz funkcje, z których nie korzystasz. Są to między innymi: GPS, Lokalizacja, Wi-Fi, Bluetooth, Dane komórkowe itp. Wszystkie te funkcje mogą powodować duże zużycie baterii, dlatego warto je wyłączyć, jeśli chwilowo z nich nie korzystamy. To samo dotyczy aplikacji działających w tle.

#4. Wyłącz telefon, gdy nie ma zasięgu. Oczywiście nie chodzi o chwilowe zgubienie zasięgu, tylko o takie, które trwa dłuższy czas. Wyszukiwanie sieci zużywa bardzo dużo energii, dlatego jeśli jesteś w miejscu, gdzie nie ma zasięgu, po prostu wyłącz telefon lub ustaw tryb samolotowy.

Jak przedłużyć czas pracy baterii w telefonie?

Co jeszcze może pomóc?
– Używaj oryginalnych ładowarek;
– Zmniejsz jasność wyświetlacza i ustaw wygaszacz ekranu;
– Sprawdź, czy Twój telefon ma tryb oszczędzania baterii;
– Odinstaluj aplikacje, z których nie korzystasz;
– Wyłączaj wibrację, kiedy nie jest Ci potrzebna, ponieważ zużywa ona więcej energii niż  zwykłe dźwięk dzwonka;
– Aktualizuj aplikacje, które masz na telefonie (wiele z nich jest stale ulepszanych, również  pod kątem zużywania energii)

Przydatny gadżet – warto zainwestować w powerbank. Jego cena nie jest wysoka, a może okazać się bardzo przydatny w sytuacji awaryjnej.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na wydłużenie czasu pracy baterii? Piszcie w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj