Wybierasz się na wakacje samochodem i czeka Cię dwudniowa podróż? Sprawdź, jak ją przetrwać!

Choć podróże samolotem są coraz bardziej popularne, nie brakuje też amatorów jazdy samochodem. Ma ona wiele zalet, między innymi niższy koszt, większa niezależność na miejscu (nie trzeba wypożyczać auta w miejscu docelowym, ani jeździć autobusami), a poza tym to niesamowita przygoda. Podróż samochodem ma jednak nie tylko plusy, ale również minusy. Przede wszystkim jest to dłuższy czas podróż i niewygoda, ale także niebezpieczeństwo awarii pojazdu, z którą będziemy musieli poradzić sobie sami. Dziś jednak skupimy się na braku wygody i długiej jeździe. Jak je przetrwać? Kilka przydatnych wskazówek znajdziecie w tym wpisie!

Jak przetrwać dwudniową jazdę samochodem?

#1. Załóż wygodne ubrania

Dres i luźny top to dobre rozwiązanie. Obcisłe ubrania mogą powodować u Ciebie dyskomfort. Koniecznie ubierz również skarpetki, bo przy włączonej klimatyzacji i gołych stopach, będzie Ci zimno.

#2. Weź ze sobą poduszkę

Z pewnością przyda Ci się coś pod głowę. Wiele osób długą podróż samochodem po prostu przesypia. Warto także mieć ze sobą kocyk. Może warto kupić koc 2w1, który można złożyć i zrobić z niego poduszkę? To idealne rozwiązanie na wakacje.

#3. Zabierz mp3

Możesz też wgrać muzykę na telefon. Twoje ulubione piosenki pomogą Ci przetrwać długą i nudną podróż. Poza tym czasami nie mamy ochoty słuchać o czym dyskutują nasi współpasażerowie 🙂

#4. Miej pod ręką wodę i coś do jedzenia

Jeśli w Twojej rodzinie nie ma zwyczaju robienia jedzenia na podróż, to warto go wprowadzić. Po pierwsze to tańsze i zdrowsze rozwiązanie, a poza tym dzięki temu każdy może zjeść coś dokładnie wtedy, kiedy jest głodny.

#5. Korzystaj z każdego postoju

Nawet jeśli za oknem pada deszcz lub jest zimno, wysiądź z samochodu. Te kilka minut na świeżym powietrzu pozwoli Ci się rozciągnąć i nabrać sił na dalszą podróż. Warto też zrobić kilka prostych ćwiczeń, np.:

  • Kilka skłonów,
  • Kilka przysiadów,
  • Wymachy rękami,
  • Wymachy nogami (w przód, w tył i do boku),
  • Kilka pajacyków,
  • Kręcenie głową (od lewej do prawej, góra-dół i kółka).

To rozluźni Ci napięte mięśnie i sprawi, że trochę się dotlenisz.

#6. Zabierz ze sobą książkę

Jeśli nie masz choroby lokomocyjnej, weź do samochodu coś do czytania lub krzyżówki.

#7. Zaproponuj rodzinną grę

Możesz zabrać ze sobą podróżne Scrabble lub zagrać w jakąś słowną grę. To będzie świetna zabawa, poza tym sprawi, że czas w podróży będzie Wam szybciej mijał.

#8. Zabierz lek na chorobę lokomocyjną

Nawet jeśli zazwyczaj nie masz żadnych problemów, długa podróż może sprawić, że źle się poczujesz. Warto zabezpieczyć się na taką okoliczność i zabrać ze sobą specjalne tabletki.

Masz jeszcze jakieś wskazówki, jak przetrwać długą podróż? Podziel się nimi w komentarzu!

Jak przetrwać dwudniową jazdę samochodem?Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj