czego nie robić po rozstaniu?

Rozpad związku to niezwykle trudny moment. Jak go przetrwać? Wszystkiego dowiesz się z tego wpisu!

Rozpad związku zazwyczaj jest trudny do przebolenia, jednak będzie Ci o wiele łatwiej go przetrwać, jeśli będziesz pamiętać o kilku rzeczach. Przeczytasz o nich poniżej.

Jak przetrwać rozpad związku?

#1. Bądź świadoma tego, co Cię czeka

Jeżeli właśnie rozstałaś się z chłopakiem, to na pewno jest Ci teraz bardzo ciężko. Z pewnością odczuwasz teraz ogromny smutek. Ten stan może trwać kilka dni, tygodni, a w skrajnych przypadkach nawet miesięcy (wtedy warto rozważyć wizytę u psychologa). Całkiem możliwe, że będziesz czuła potrzebę ,,zajadania” stresu. Nie walcz z tym! Kilka dni bez trzymania diety nie wpłynie negatywnie na Twoją sylwetkę. Z drugiej strony możesz kompletnie nie mieć apetytu i to także jest normalne.

Zapewne będziesz wracać myślami do najpiękniejszych momentów Waszego związku. Być może będziesz też podglądać swojego byłego w mediach społecznościowych. Takie zachowania są typowe dla wielu dziewczyn, więc nie musisz zarzucać sobie, że coś jest z Tobą nie tak.

#2. Pamiętaj, że nie Ty jedna przez to przechodzisz

Rozstanie jest niezwykle trudne, to prawda, ale może łatwiej będzie Ci je przeboleć, kiedy uświadomisz sobie, że nie Ty jedna znalazłaś się w takiej sytuacji. Dobra informacja jest taka, że z czasem ból staje się coraz mniejszy. Przyjdzie kiedyś taki moment, że znów będziesz się uśmiechać.

#3. Daj sobie przyzwolenie na smutek

Jeżeli czujesz potrzebę, żeby płakać, to płacz. To nic złego, że dajesz się ponieść emocjom. Dzięki temu możesz szybciej dość do siebie, dlatego nie duś tego w sobie. Po rozstaniu mogą targać Tobą różne nastoje – smutek, rozżalenie, złość, a nawet obojętność, która po chwili przeradza się w rozpacz. To zupełnie normalne.

#4. Poszukaj wsparcia wśród bliskich

W trudnych momentach wsparcie bliskich osób potrafi być najlepszym lekarstwem. O ile tylko masz taką możliwość, nie wahaj się poprosić przyjaciół lub kogoś z rodziny o pomoc. Najczęściej wystarczy sama obecność, dobre słowo lub rękaw do wypłakania.

#5. Skup się na sobie

Spróbuj oderwać się nieco od ponurych myśli i zająć wszystkim tym, co zawsze sprawiało Ci przyjemność. To jest odpowiedni moment, abyś skupiła się na sobie. Poczytaj ulubioną książkę, obejrzyj jakiś film lub serial, zrób sobie domowe spa. Po całym dniu zabiegów pielęgnacyjnych, przy relaksacyjnej muzyce, powinnaś poczuć się lepiej.

#6. Wyjdź do ludzi

Początkowo pewnie nie będziesz miała na to ochoty, ale po kilku dniach rozpaczania powinnaś się do tego zmusić. Zmiana otoczenia dobrze Ci zrobi, podobnie jak prysznic, nałożenie makijażu i założenie czystych ubrań. Umów się z przyjaciółką na kawę i pyszne ciacho, a z pewnością humor Ci się poprawi.

Czytaj także: Co zrobić gdy chłopak zostawił Cię dla innej?

czego nie robić po rozstaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj