Źródło: Pinterest

Twój ukochany odszedł do innej i nie masz pojęcia, co masz teraz zrobić? Poniżej podpowiadamy, jakie zmiany powinnaś wprowadzić w swoje życie oraz jak się zachować.

Czasem dzieje się tak, że osoba, którą bardzo kochamy odchodzi od nas, bo poznała kogoś innego. Jest to bardzo przykra sytuacja, czujemy się mniej wartościowi, beznadziejni i zdołowani. Pojawiają nam się w głowie myśli o zemście, odzyskaniu partnera, czy pokazaniu mu, co stracił. Jak jednak powinnaś zachować się w takiej sytuacji, aby wyszło to Tobie na dobre? W tym wpisie znajdziesz kilka cennych wskazówek.

Co zrobić gdy chłopak zostawił Cię dla innej?

#1. Porozmawiaj z nim

Pierwszym krokiem powinna być szczera rozmowa. Wyjaśnijcie sobie dlaczego tak się stało i co teraz czujecie. Czasem lepiej nie mieszać w to nowej dziewczyny Twojego ex, ale dla spokoju możesz także porozmawiać z nią. W ten sposób zobaczysz, czy ma wobec niego szczere intencje i upewnisz się, ze usłyszałaś prawdziwą wersję zdarzeń.

#2. Pozwól mu odejść

Niestety, nie zatrzymasz chłopaka na siłę. Jeżeli jego uczucie do Ciebie wygasło, a on chce być z inną, to musisz puścić go wolno. W takiej sytuacji dalszy związek po prostu nie miałby sensu. Nie zamęczaj go telefonami, wiadomościami, spotkaniami. Spowoduje to jedynie złość i niechęć z jego strony. Jedynym słusznym wyjściem jest zaakceptowanie faktu, że chłopak ma teraz nowe życie i nie jest już Tobą zainteresowany. Im szybciej się z tym pogodzisz, tym lepiej dla Ciebie.

#3. Urwij kontakt

Jeżeli nadal go kochasz, raniący będzie dla Ciebie wszelki kontakt z nim. Oglądanie jego zdjęć z nową dziewczyną czy obserwowanie, co się u niego dzieje będzie jedynie sprawiać ból. Chociaż jest to trudne, powinnaś się całkiem od niego odciąć. Może kiedyś, gdy poczujesz się lepiej, zostaniecie przyjaciółmi, ale dla własnego dobra, lepiej gdybyś na początku po prostu się odcięła.

#4. Skup się na sobie

Niestety nic na to nie poradzisz, że chłopak zostawił Cię dla innej. Jedyne co możesz zrobić, to po prostu starać się o nim zapomnieć. Skup się na sobie, spełniaj swoje cele, baw się, spotykaj się z ludźmi. Może już wkrótce sama poznasz kogoś wyjątkowego? Nie warto rozpamiętywać przeszłości. Ciesz się z czasu, który zyskałaś dla siebie. Najwidoczniej nie byliście sobie pisani.

Czego nie powinnaś robić?

#1. Obmyślać planu zemsty

Nie posądzaj od razu chłopaka o zdradę. Może wcale nie miał złych intencji, dlatego nie myśl o tym, aby się na nim zemścić, czy zniszczyć jego nowy związek. Skoro go kochasz, to spróbuj docenić to, że jest szczęśliwy. A jeśli zachował się wobec Ciebie nie w porządku, być może karma sama do niego wróci.

#2. Obwiniać siebie

Nie myśl nigdy, że chłopak zostawił Cię, bo czegoś Tobie brakowało. Mogłaś być idealną dziewczyną, ale po prostu coś nie zagrało między Wami. Nie mamy wpływu na to, w kim się zakochujemy. To, że co zostawił Cię dla innej, wcale nie oznacza, że Ty jesteś gorsza.

#3. Próbować do niego wrócić

Jeżeli chłopak jest zakochany w innej, to Twoje próby powrotu nic tu nie zdziałają. Musisz odpuścić. Nie próbuj przyciągnąć go swoim ciałem lub wysyłaniem dwuznacznych wiadomości – to nigdy nie jest dobrym wyjściem. Nawet jeśli on się skusi, to nie warto tracić czasu dla kogoś, kto już Cię nie kocha.

Byłaś kiedyś w takiej sytuacji? Jak sobie z tym poradziłaś? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami w komentarzu!

Czytaj także: Co nastolatki powinny wiedzieć na temat związków?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj