Źródło: Pinterest

Pierwszy związek dopiero przed Tobą? A może od niedawna tworzysz z kimś parę? Oto najważniejsze rzeczy, jakie powinnaś wiedzieć!

Pierwszy związek to dla większości nastolatek błądzenie we mgle. Możemy bazować głównie na swoich wyobrażeniach lub informacjach znalezionych w Internecie czy zasłyszanych od znajomych. Nie o wszystkim jednak mówi się głośno. W tym wpisie znajdziesz 6 ważnych rzeczy, które powinnaś wiedzieć na temat związków.

Co nastolatki powinny wiedzieć na temat związków?

#1. Nie musisz się spieszyć z pierwszym razem

Wiele nastolatek odczuwa presję w związku ze zrobieniem TEGO. Prawda jest taka, że to nie jest żaden wyścig, więc nie musisz się spieszyć. Lepiej poczekać na właściwą osobę niż robić coś wbrew sobie, np. pod wpływem nacisku ze strony partnera.

#2. Związki nastolatków rzadko kończą się ślubem

Czy to oznacza, że nie warto wiązać się z nikim w młodym wieku? Absolutnie nie! Każdy związek uczy nas czegoś o sobie i pomaga nabyć doświadczenie. Ważne jednak jest to, aby mieć świadomość, że nawet największa nastoletnia miłość, może nie przetrwać próby czasu. To pomoże nam uniknąć wielu cierpień. Oczywiście zdarzają się też wyjątki, dlatego najlepiej niczego nie zakładać, tylko po prostu cieszyć się tą relacją.

#3. Nikt nie powinien oczekiwać od Ciebie ,,dowodów miłości”

Jeżeli tylko usłyszysz coś takiego z ust chłopaka, to wiej! Naprawdę nikt nie powinien oczekiwać od Ciebie, że będziesz udowadniać swoje uczucia, a już na pewno nie poprzez pójście do łóżka!

#4. Nie musisz wiązać się z pierwszym, który zwróci na Ciebie uwagę

Wiele nastolatek wchodzących w wiek dojrzewania, czuje się niepewnie w swoim ciele. Zaczynają mieć kompleksy, a brak powodzenia bardzo je smuci. Z tego powodu, kiedy tylko ktoś zwróci na nie uwagę, myślą, że zdarzył się cud. Nawet, jeśli chłopakowi daleko do ideału, trzymają się go kurczowo w obawie, że nikt inny ich nie zechce. Pamiętaj, że posiadanie chłopaka nie świadczy o Twojej wartości, więc nie musisz wiązać się z pierwszym lepszym.

#5. Masz prawo mieć życie poza związkiem

Posiadanie chłopaka nie musi oznaczać rezygnacji ze swoich dotychczasowych pasji i spotkań z przyjaciółmi. Dla związku to nawet lepiej, gdy partnerzy znajdują czas tylko dla siebie. Dzięki temu jeszcze bardziej doceniają wszystkie te momenty, które spędzają wspólnie.

#6. W związku trzeba czasem iść na kompromis

Dla wielu jest to niezwykle trudne, ale związek polega na kompromisach. Kiedy zaczynamy z kimś być, nie możemy już myśleć tylko o sobie, ale również o tej drugiej osobie. Jej zdanie jest tak samo ważne, jak nasze, więc kiedy się poróżnicie, trzeba znaleźć rozwiązanie, które zadowoli Was oboje.

Czytaj także: Zasada 5C, czyli przepis na udany związek

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj