Źródło: Pinterest

Czym jest zasada 5C w miłości i czy może ona zapewnić nam udany związek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Jak stworzyć trwały i udany związek? Wypróbuj zasadę 5C, opracowaną przez terapeutę, Davida Schroedera i polecaną przez wiele par na całym świecie!

Zasada 5C, czyli przepis na udany związek

Co oznacza skrót 5C?

To pięć filarów szczęśliwego związku, czyli: ,,chemistry” (chemia), ,,common goals” (wspólne cele), ,,commitment” (zaangażowanie), ,,communication” (komunikacja) oraz ,,consensus” (zgoda). Aby relacja była silna i trwała, powinna zawierać w sobie wszystkie te elementy.

#1. ,,Chemistry”, czyli Chemia

Płomień namiętności, który na początku sam się pojawia, z czasem może nieco przygasnąć. Podtrzymywanie tych iskier nie jest prostym zadaniem, ale warto podjąć ten trud i cały czas zabiegać o partnera. W chemii chodzi również o to, abyście nadawali na tych samych falach, a więc byli nie tylko kochankami, ale również najlepszymi przyjaciółmi.

#2. ,,Common goals”, czyli Wspólne cele

Związek, w którym każde z partnerów ma inny plan na życie, ma niewielkie szanse na przetrwanie. Oczywiście oboje możecie mieć swoje pasje, jednak ważne jest to, aby ogólny plan na życie się pokrywał. Przykład? Zarówno Ty, jak i on chcecie kiedyś wziąć ślub i mieć dzieci albo żadne papierki nie są Wam potrzebne do szczęścia i wolicie podróżować w 2 po świecie.

#3. ,,Commitment”, czyli Zaangażowanie

Aby związek był udany, obie strony muszą być tak samo mocno zaangażowane. Nie może być tak, że tylko jedna osoba się stara. Zabiegajcie o siebie wzajemnie, a zaowocuje to trwałą i silną relacją.

#4. ,,Communication”, czyli Komunikacja

Komunikacja to nie tylko prowadzenie rozmów na bieżące tematy. To również umiejętność wyjaśniania wszelkich niedomówień i rozwiązywania konfliktów, zamiast zamiatania ich pod dywan.

#5. ,,Consensus”, czyli Zgoda

Nie chodzi o to, aby w ogóle się nie kłócić (tak się niestety nie da). Zgoda to umiejętność pójścia na kompromis w momencie, kiedy macie odmienne spojrzenie na daną kwestię. Nawet, jeśli nie potraficie się dogadać, ważne, abyście szanowali siebie nawzajem.

Czytaj także: 8 rzeczy, które źle działają na związek

związek ze starszym chłopakiem
Źródło: Pinterest

Źródło: yourtango.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj