jak przygotować się do szkoły
Źródło: https://weheartit.com/entry/268508928

Sprawdź, jak dobrze przygotować się na nowy rok szkolny.

Każdy kolejny rok szkolny jest nowym rozdziałem w naszym życiu i nowym początkiem. Mamy szansę zacząć się lepiej uczyć, poznać ciekawe osoby i zapobiec popełnieniu dawnych błędów. Tutaj znajdziesz kilka rad na to, jak przygotować się na nowy rok szkolny.

Jak przygotować się na nowy rok szkolny?

Akcesoria 

Bardzo banalne, ale jednocześnie bardzo potrzebne. Warto pamiętać o zakupie przedmiotów, o których zazwyczaj się zapomina np. kosmetyczka, bibułki matujące, zszywacz, zszywki, dziurkacz, temperówka, cyrkiel, kątomierz (i inne przyrządy geometryczne), naklejki na zeszyty, okładki w różnych rozmiarach, zakładki, karteczki samoprzylepne, notes, czy kalkulator. 

Powtórka 

Z początkiem roku wiążą się tzw. testy wstępne, czasem nie jest z nich nawet wystawiana ocena, ale warto postarać się o ich dobry wynik. W końcu nic nie motywuje tak, jak dobry początek 🙂 Testy sprawdzają najczęściej podstawową wiedzę, czyli np. najłatwiejsze prawa fizyczne, nazwy i symbole pierwiastków chemicznych, zagadnienia matematyczne, działania na ułamkach, pierwiastkach itp. Jeśli nawet taki test nie będzie przeprowadzany, to przypomnienie sobie podstaw nie zaszkodzi, a wręcz pomoże, po dwumiesięcznej przerwie.  Poświęć dwa dni na powtórkę, a na pewno nie będziesz żałować. Po prostu zerknij do starych zeszytów albo obejrzyj kilka krótkich filmików na YouTube.

Pozytywnie nastawienie

Z nim wszystko jest łatwiejsze i przyjemniejsze, pomaga w przebrnięciu przez naukę. Jeśli postanowisz sobie, że ten rok szkolny będzie dla Ciebie dobrze wykorzystanym czasem z świetnymi wynikami, to Twoja szansa na osiągnięcie celu momentalnie wzrasta. Uwierz w siebie i zacznij dążyć do zrealizowania tego wyzwania.

Pytania

Pytania do starszych znajomych pozwolą Ci pokonać strach i niepewność przed nowymi realiami szkolnymi. Warto zaczerpnąć takich informacji. Może ciekawi Cię ile dany nauczyciel robi sprawdzianów w tygodniu albo jaki ma charakter? Zapytaj, a będziesz lepiej przygotowana i nic Cię nie zaskoczy.

Gotowe stylizacje

W wakacje masz więcej wolnego czasu i czas na skompletowanie gotowych stylizacji. Dobierz je i zrób im zdjęcia, dzięki temu nie będziesz musiała tracić czasu na szukanie odpowiedniego stroju na kolejny dzień. Przy okazji masz szansę zrobić sobie ładne zdjęcia i pozbyć się ubrań, które nie są Ci już potrzebne. Oczywiście nie zapomnij zaopatrzyć się w  plecak, czy torbę i buty do chodzenia w szkole.

Miejsce na regale

Przez wakacje na regale mogło nazbierać się trochę książek, które już przeczytałaś. Warto jest uporządkować je tak, aby wystarczyło miejsca na podręczniki szkolne. Jeśli stwierdziłaś, że dane książki nie są Ci już potrzebne i tylko zabierają niepotrzebne miejsce, to możesz je komuś dać, sprzedać albo oddać do biblioteki.

Upięcia włosów

Masz teraz czas na przetestowanie nowych upięć i fryzur. W ciągu roku szkolnego możesz nie mieć czasu na wcześniejsze przećwiczenie czesań. Dzięki temu nie będziesz musiała się później przejmować, że coś ci nie wyjdzie, albo zajmie za dużo czasu i nie zdążysz na lekcje.

Polecamy: Nowe czy używane ? jakie podręczniki lepiej kupić?

Źródło: https://weheartit.com/entry/268508928

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj