Jeśli masz problem z hejtem w codziennym życiu czy w Internecie, to ten post pomoże Ci bardziej uwierzyć w siebie i pomoże ci się nie przejmować.

Jak radzić sobie z hejtem?

1. Uwierz w siebie

Musisz poznać swoją wartość, by móc nie przejmować się hejtem. Jeśli nie wiesz, ile tak naprawdę jesteś warta, to zawsze będziesz brała krytykę do siebie. Spróbuj wymienić swoje zalety, każdy je ma. Może jeszcze ich nie odkryłaś lub nie chcesz ich odkryć. Postaraj się jednak to zrobić, gdyż pomoże ci to w wielu aspektach życia.

2. Pomyśl, kim są hejterzy

Zastanów się, dlaczego to robią. No właśnie! Może być wiele powodów, ale często zdarza się, że takie osoby zazdroszczą innym lub mają ze sobą jakiś problem. Pamiętaj, że to oni mają problem, nie ty. Chyba tylko ktoś, komu bardzo się nudzi i nie ma własnego życia, będzie pisać obraźliwe komentarze na temat innych. Bo po co mu to?

3. Spróbuj się wyluzować i zrobić coś przyjemnego

Staraj się zapomnieć o hejtach. Lubisz oglądać filmy, uprawiać sport? Zrób to, by odpocząć i przemyśleć swoje działania. Może przyjdzie ci do głowy fajny pomysł lub refleksja, która poprawi twoją świadomość o sobie?

Jak radzić sobie z hejtem?

4. Ignoruj lub wyjaśnij

Nie warto kłócić się z hejterami, gdyż to tylko napędza ich do dalszego działania. Prędzej czy później zrozumieją, że robią źle i może wtedy zajmą się własnym życiem (choć nie ma pewności, że tak będzie). Możesz jedynie lekko naprowadzić taką osobę, by cię nie obrażała. Być może usunie komentarz, a jeśli nie, to po prostu ją zignoruj.

5. Czerp radość

Jeśli jesteś sobą, czerpiesz radość z tego co robisz, a przy tym nikogo nie urażasz, to czemu miałabyś z tego rezygnować? Jeśli inni tego nie akceptują, to trudno. Staraj się jak najbardziej cieszyć się z tego, co robisz. Nie pozwól, by hejterzy pozbawili cię radości i szczęścia.

6. Hejterzy zawsze będą

Zawsze znajdą się osoby, które obrażają innych i nie da się temu zapobiec. Teraz wszystko zależy od tego, jak na to zareagujesz. Jeśli wiesz, że robisz coś dobrze i nikogo przy tym nie ranisz, postaw na swoim, a hejterów zostaw w tyle.

Jakie są Twoje sposoby na radzenie sobie z hejtem? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Źródło zdjęć: http://favim.com

6 KOMENTARZE

  1. Hej wiem że to pytanie z innej beczki lecz chciałam się zapytać czy jeśli juz z 2 tygodnie mam włosy zrobione kreatyną ( czy jakos tak) to czy moge użyć prostownicy? Mam krótkie gęste włosy i one się kręcą inni mówią że mozna a inni ze nie ! PLIS LICZE NA SZYBKA ODPOWIEDZ!!

  2. Uwielbiam waszą stronę <3 Jest genialna i lepsza niż nie jeden portal społecznościowy, dziękuję wam, że jesteście <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj