Co robić, gdy w przyjaźni wieje nudą?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/712624341024613130

Większość z Was na pewno ma przyjaciółkę. Znacie się od dawna, wiecie o sobie wszystko. Ale co robić, kiedy czujemy, ze coś się psuje? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Jak radzić sobie z kryzysem w przyjaźni?

Często nie wiemy co robić w sytuacji, kiedy zaczynamy oddalać się od przyjaciółki, czy przyjaciela. Jest to bardzo ciężkie i możemy czuć się zagubieni.

Jak radzić sobie z kryzysem w przyjaźni?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście rozmowa. Czasem ciężko jest nam rozmawiać na niewygodne tematy, ale to jedyne wyjście, aby wszystko sobie wyjaśnić i naprawić to, co się zaczęło psuć. Jeśli nie jesteś dobrym rozmówcą, zacznij od wypisania sobie najważniejszych punktów na kartce: napisz o swoich odczuciach i obawach, co Ci się nie podoba w zachowaniu przyjaciółki i co chciałabyś zmienić. Zastanów się również, czy nie masz nic do zarzucenia samej sobie. Łatwo jest oceniać i próbować zmieniać innych, ale tak naprawdę wina często leży po obu stronach.

Jak przeprowadzić taką rozmowę?

To nigdy nie jest proste. Jeśli już wiesz, co dokładnie chcesz powiedzieć swojej przyjaciółce, umów się z nią na spotkanie i po prostu odważ się powiedzieć, co czujesz. Unikaj oskarżeń i zapewnij przyjaciółkę, że zależy Ci na Waszej znajomości. Spytaj, czy ona ma podobne odczucia do Twoich, a może jest coś, co według niej, robisz źle? Postarajcie się wspólnie wymyślić, co możecie zrobić, żeby było między Wami lepiej.

Jak odbudować Waszą więź?

Jeżeli macie wspólne pasje, spróbuj zorganizować spotkanie, na którym będziecie robić to, co Was obie interesuje. Możesz również zaproponować kino albo zakupy. Jeśli będziecie same, może zbliżycie się do siebie przez takie wspólne spędzanie czasu.

Przyjaźń w życiu każdego z nas jest bardzo ważna. Jednak istotne jest to, aby obie osoby starały się podtrzymywać znajomość i dbać o nią, jak o najcenniejszy skarb.

A Wy jak radzicie sobie z „kryzysem w przyjaźni”? A może Wasza przyjaźń jest tak mocna, że nie macie tego problemu? Piszcie w komentarzach.

Jak radzić sobie z kryzysem w przyjaźni?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj