Jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą
Jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą

Jeżeli zastanawiasz się, jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą, to w tym wpisie znajdziesz 5 wskazówek, które Ci w tym pomogą.

Ktoś z Twojej najbliższej rodziny wyjechał na dłużej za granicę? A może Twoja przyjaciółka przeprowadziła się do innego miasta albo jesteś w związku na odległość? Nieważne za kim tęsknisz i kogo Ci brakuje. poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą Ci poradzić sobie z tęsknotą za bliską osobą.

Jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą?

#1. Rozmawiajcie jak najczęściej

Im więcej będziesz rozmawiała z osobą, za którą tęsknisz, tym mniej będziesz odczuwała, że nie ma jej blisko Ciebie. Ustalcie stałą godzinę rozmów przez telefon bądź na kamerce, a w ciągu dnia wysyłajcie sobie na bieżąco wiadomości. W czasie rozmów nie bój się mówić o swoich uczuciach i o tęsknocie. Kiedy wyrzucisz to z siebie, łatwiej będzie Ci się z tym wszystkim uporać.

#2. Noś przy sobie coś, co ma związek z tą osobą

Jeżeli posiadasz jakiś mały drobiazg, który ma związek z osobą za którą tęsknisz albo jej zdjęcie, staraj się mieć ją zawsze przy sobie. Dzięki temu będziesz czuła, jakby ten ktoś był blisko Ciebie.

#3. Zaplanujcie ze szczegółami Wasze spotkanie

Nic tak nie motywuje i nie dodaje sił, jak oczekiwanie na spotkanie. Ustalcie termin, który będzie Wam odpowiadał i wspólnie dążcie do tego, aby ten dzień był pełen atrakcji. Odliczajcie dni, a czas będzie Wam mijał szybciej. Nie bój się także dalekiej podróży, jeśli bliska Ci osoba, chce żebyś to Ty ją odwiedziła. To może być początek fajnej przygody i szansa na zdobycie nowego doświadczenia.

#4. Starajcie się spędzać wspólnie czas

To, że dzieli Was odległość, nie oznacza wcale, że musicie rezygnować ze wspólnie spędzanego czasu. Oprócz wspomnianych wcześniej rozmów możecie przez Internet grać w gry, oglądać filmy, śpiewać albo nagrywać sobie filmiki. Z pewnością będziecie się razem świetnie bawić 😊

#5. Skup się na swoich obowiązkach

Kiedy mamy jakieś zajęcie, czas leci znacznie szybciej, dlatego jeśli dłuży Ci się rozłąka z bliską osobą, zajmij się swoimi obowiązkami bądź hobby. Skup się na nauce, zapisz się na dodatkowy kurs, poucz się języka albo zadbaj o swoją cerę. Dzięki temu z pewnością poczujesz się lepiej.

Dłuższa rozłąka nigdy nie jest łatwa, na szczęście istnieją sposoby, które pomagają radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą.

Czytaj także: Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?

Jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą
Jak radzić sobie z tęsknotą za bliską osobą

2 KOMENTARZE

    • Nie widzę, by cokolwiek było bez sensu. Aby rozwijać relację nawet na odległość trzeba ze sobą spędzać czas, tym bardziej, że dzięki temu tęsknota będzie mniejsza, bo chociaż w taki sposób będziemy mieć tę osobę przy sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj