Jak rozpoznać toksycznego partnera?
Źródło: Pinterest

Masz podejrzenia, że Twój partner jest toksyczny? W tym wpisie podpowiadamy, jak możesz go rozpoznać.

Związek z toksycznym partnerem jest trudny i choć z pewnością zdarzają się dobre momenty, to tych złych jest zdecydowanie więcej. W tym wpisie podpowiadamy, jak rozpoznać toksycznego partnera, tak abyś mogła w porę zareagować i wymiksować się z tej relacji.

Jak rozpoznać toksycznego partnera?

#1. Toksyczny parter wywołuje w Tobie poczucie winy

Partner, który jest toksyczny będzie obwiniał Cię za wszystkie Wasze problemy w związku, a nawet za swoje porażki. Jeśli dotąd wiodłaś spokojne życie, a odkąd z nim jesteś okazało się, że ciągle popełniasz błędy i wywołujesz konflikty, to powinna zapalić Ci się czerwona lampka.

#2. Toksyczny partner pogłębia Twoje kompleksy

Zamiast czuć się przy nim lepiej, ciągle utwierdzasz się w przekonaniu, że do niczego się nie nadajesz. Toksyczny partner będzie swoimi słowami albo zachowaniem sprawiał, że poczujesz się beznadziejna.

#3. Przy toksycznym partnerze zawsze będziesz czuła się gorsza

W zdrowym związku partnerzy wspierają się wzajemnie. U boku toksycznego partnera będziesz cały czas mieć wrażenie, że jesteś od niego gorsza i nigdy mu nie dorównasz.

#4. Toksyczny partner sprawi, że będziesz bała się odejść

On zrobi wszystko, abyś miała poczucie, że bez niego sobie nie poradzisz. Początkowo możesz mieć problem z rozszyfrowaniem jego zamiarów, bo będzie po prostu robił za Ciebie większość rzeczy. Wszystko po to, abyś myślała, że on jest niezastąpiony.

#5. Przy toksycznym partnerze będziesz czuła się samotna

Niby jesteście w związku, ale często czujesz się samotna? To może być sygnał, że Twój chłopak jest toksyczny. Jeżeli to nie jedynie chwilowy kryzys, powinnaś mieć się na baczności. W zdrowej relacji partnerzy wspierają się na każdym kroku i są obok siebie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.

Czytaj także: Jak zerwać z chłopakiem?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj