Jak skutecznie wyczyścić przezroczyste etui?
Jak skutecznie wyczyścić przezroczyste etui?

Na co dzień wykorzystujesz przezroczyste etui, jednak zauważyłaś, że uległo ono ubrudzeniu? Wypróbuj domowe sposoby, dzięki którym wyczyścisz je, bez większego wysiłku!

Przezroczyste etui skutecznie ochroni Twój telefon bądź tablet przez uszkodzeniem oraz wybrudzeniem. Po pewnym czasie obudowa może jednak zżółknąć bądź zszarzeć, co wpływa negatywnie na estetykę gadżetów. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby, które pomogą przywrócić im blask. Wykorzystaj do tego celu popularne składniki, takie jak soda oczyszczona, pasta do zębów, spirytus lub aceton.

  1. Soda oczyszczona
  2. Pasta do zębów
  3. Spirytus lub wódka
  4. Aceton

Jak skutecznie wyczyścić przezroczyste etui? Wypróbuj domowe sposoby!

#1. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to naturalny domowy detergent, idealny do wielu zastosowań. Aby oczyścić etui, przygotuj pastę na bazie tego białego proszku. Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą, tworząc gęstą papkę. Następnie nałóż ją na przezroczystą obudowę i pozostaw na około 5 minut. Trudniejsze zabrudzenia możesz usunąć poprzez delikatne pocieranie szczoteczką. Na sam koniec dokładnie spłucz pastę z etui i osusz je papierowym ręcznikiem.

#2. Pasta do zębów

Pasta do zębów jest skutecznym środkiem do czyszczenia pożółkłego etui. Wyciśnij niewielką ilość z tubki i rozprowadź na powierzchni etui. Skup się rogach oraz trudno dostępnych miejscach. Pozostaw pastę na około 3 minuty, a następnie pocieraj przez chwilę przy użyciu miękkiej szczoteczki lub ściereczki. Zmyj dokładnie pastę i osusz obudowę papierowym ręcznikiem.

#3. Spirytus lub wódka

Alkohol (typu spirytus lub wódka) doskonale radzi sobie z usuwaniem plam z etui. Nasącz płynem kawałek materiału i delikatnie pocieraj całą powierzchnię obudowy. Jeżeli plamy nie znikną po kilku sekundach, możesz przyłożyć materiał do zabrudzenia i pozostawić na około 3 minuty. Na sam koniec opłucz etui i osusz papierowym ręcznikiem.

#4. Aceton

Aceton świetnie radzi sobie z usuwaniem wszelkich lakierów, więc bez większego problemu powinien poradzić sobie z zabrudzeniami na obudowie. Uważaj jednak, aby przy okazji nie zetrzeć nadruku, jeśli Twoje etui takie posiada.

Znasz więcej sposobów, aby skutecznie wyczyścić przezroczyste etui? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Co powinno znaleźć się w Twojej torebce zimą?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj