Czy wiesz, że wcale nie trzeba mieć miliona złotych, aby spędzić wakacje, jak ze zdjęć z Pinteresta? Zobacz, co możesz robić w lato, mając niewiele pieniędzy w portfelu 🙂

Niemal wszyscy wokół Ciebie chwalą się zdjęciami z zagranicznych wyjazdów, noclegami w ekskluzywnych hotelach, drogim jedzeniem? Ty za to siedzisz w domu i się nudzisz, wiedząc że nie stać Cię na takie wyjazdy? Głowa do góry! Możesz spędzić równie ciekawe wakacje, mając mniej pieniędzy. Poniżej pokazujemy kilka pomysłów – na pewno któryś Ci się spodoba! 🙂

Jak spędzić wakacje, gdy ma się mało pieniędzy?

#1. Wybierz się na wycieczkę rowerową

Zbierz przyjaciół i wyruszcie na całodniową wycieczkę rowerową do jakiegoś pięknego miejsca. Nie zapomnijcie o zabraniu ze sobą jedzenia i picia. Na miejscu możecie zrobić sobie piknik bądź sesję zdjęciową. Frajda gwarantowana!

#2. Zorganizuj przyjęcie, piknik lub nocowanie

Zaproś przyjaciół albo rodzinę do wspólnego spędzania czasu. Możesz poprosić, aby każdy przyniósł ze sobą jakieś przekąski czy napoje. Możecie tańczyć pod gołym niebem, oglądać filmy całą noc, grać w gry, zorganizować jakieś konkursy lub po prostu odpoczywać na świeżym powietrzu. Na pewno będzie to niezapomniany czas.

#3. Pojedź do większego miasta

Jeśli masz blisko do większego miasta, bilety na pociąg czy autobus, nie będą dużo kosztować. Latem często udaje się złapać promocyjną cenę na przejazdy, więc warto to wykorzystać. W większym mieście możesz zwiedzić rynek, zjeść dobre lody, odwiedzić parki i ogrody, a nawet muzea, które także oferują atrakcyjne zniżki na wejścia.

#4. Wybierz się na basen lub nad jezioro

Baseny zazwyczaj nie są zbyt drogie, a wyjazd nad jezioro także nie będzie Cię dużo kosztować 🙂 Zabierz przyjaciół, napoje, przekąski, krem z filtrem oraz nakrycie głowy! Przebierz się w strój, a w gorący dzień nad wodą, poczujesz prawdziwy wakacyjny klimat!

#5. Rozwijaj swoje hobby

Lato daje mnóstwo motywacji, aby uprawiać różne sporty, pisać, malować, rysować lub spróbować czegoś nowego. Tak więc wykorzystaj piękno tej pory roku i poświęć się swojej pasji. Może wyjdzie z tego coś naprawdę wyjątkowego?

#6. Zrób coś na co nigdy nie miałaś czasu

W roku szkolnym ciągle odkładałaś na bok naukę języka obcego, przeczytanie ulubionej książki czy odwiedzenie starej znajomej, bo nie miałaś czasu? Lato to idealny moment, żeby do tego powrócić i nadrobić wszystkie zaległości!

#7. Zrelaksuj się w ogrodzie

Połóż kocyk na trawie w cieniu, zrób sobie zimną lemoniadę, przygotuj ulubione owoce, weź do ręki książkę, słuchawki lub po prostu zamknij oczy i oddychaj letnim powietrzem. Nie ma nic lepszego niż relaksowanie się wśród ciszy i natury. Natychmiast poprawi Ci się humor, będziesz bardziej wypoczęta i zmotywowana 🙂

Jakie są Twoje sposoby na spędzanie wakacje, mając mało pieniędzy? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu!

Czytaj także: Dlaczego warto pojechać z rodzicami na wakacje?

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Można robić mnóstwo fantastycznych rzeczy, nawet jak się nie ma kasy. Wystarczy trochę ruszyć głową i odłożyć telefon ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj