Prowadzisz bloga i chciałabyś, aby zyskał on popularność? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Chociaż popularność blogów nieco spadła odkąd mamy Facebooka, Instagrama czy TikToka, to nadal sporo osób prowadzi internetowe pamiętniki. Jeżeli sama należysz do tego grona, to z pewnością zastanawiasz się, co zrobić, aby Twój blog stał się popularny. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Jak sprawić, żeby blog zyskał popularność?

#1. Promuj się na wielu portalach społecznościowych

W dzisiejszych czasach blog i portale społecznościowe są ze sobą nierozerwalnie połączone. Ciężko jest wypromować swoją stronę bez pokazywania się w różnych miejscach. Najpopularniejszymi portalami są oczywiście Facebook, Instagram czy TikTok, ale nie można zapominać o takich miejscach jak np. Pinterest, Zszywka, Pinger lub Twitter. Cały czas szukaj nowych miejsc i sposobów na pokazanie swojego bloga światu.

#2. Ostrożnie z komentarzami

Każdy z nas z pewnością spotkał się wiele razy z komentarzami typu ?Super wpis, zapraszam do mnie”. Oczywiście to normalne, że każdy twórca chce zachęcić innych do odwiedzenia jego strony, ale ta metoda jest akurat średnio skuteczna. Co najwyżej możemy zachęcić osoby, które wejdą, przeczytają pobieżnie nasz wpis (albo i nie) i zostawią dokładnie taki sam komentarz.

Aby faktycznie zachęcić innych do odwiedzenia naszego bloga należy przeczytać wpierw wpis, a następnie zostawić pod nim rzeczowy komentarz. Dobrym sposobem jest komentowanie wpisów dotyczących tematów, które były już poruszane na naszej stronie. Wtedy zamieszczenie odnośnika do naszego wpisu jest jak najbardziej wskazane.

#3. Pisz dobrej jakości teksty

Ciekawe teksty, mające odpowiednią długość to podstawa, jeśli marzymy o tym, aby nasz blog zyskał popularność. Przede wszystkim zamieszczane przez nas treści powinny być u interesujące dla czytelników, a ich długość ma znaczenie w przypadku, kiedy zależy nam, aby blog miał dobre pozycje w wynikach wyszukiwarki Google.

#4. Spróbuj się czymś wyróżnić

To może być tematyka, którą poruszasz na blogu, ale również ciekawe zdjęcia, przydatne filmiki. Może zaczniesz pisać dla wybranej grupy ludzi? Ma to na celu przyciągnięcie możliwie jak największej liczby czytelników, a oni nie będą zainteresowani odwiedzaniem bloga, który niczym nie różni się od innych, które już znają.

#5. Bądź cierpliwa

Aby blog zyskał popularność, potrzeba czasu. Jeżeli będziesz stosować się do powyższych rad to prędzej czy później zyskasz grono stałych czytelników. Nie licz jednak na to, że tak się stanie w pierwszym czy drugim miesiącu po założeniu własnej strony w sieci.

Czytaj także: Jak dobrze rozplanować sobie czas? Oto nasze sprawdzone sposoby!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj