Źródło: https://favim.com/image/3135928

Chciałabyś osiągać lepsze wyniki w nauce i poprawić swoją średnią? W tym wpisie znajdziesz przydatne tipy, które Ci w tym pomogą.

Jak stać się lepszym uczniem i dostawać dobre oceny?

#1. Bierz aktywny udział w lekcji

Zgłaszaj się często i zadawaj pytania. Dociekaj, kiedy czegoś nie rozumiesz. To gotowy przepis na to, aby nauczyciel zauważył, że słuchasz na lekcjach i zależy Ci na zdobyciu wiedzy.

#2. Zachowuj się grzecznie

Żaden nauczyciel nie lubi, kiedy przeszkadza mu się w prowadzeniu lekcji. Siedząc cicho i nie przeszkadzając w prowadzeniu zajęć, z pewnością zapunktujesz u niego.

#3. Bierz udział w konkursach

O ile tylko masz taką możliwość, zgłaszaj się do szkolnych oraz pozaszkolnych konkursów, o różnej tematyce. Nie tylko zdobędziesz tym przychylność nauczycieli, ale całkiem możliwe, że odkryjesz u siebie nowe zdolności. To także dobry sposób na nabicie sobie punktów z zachowania i zdobycie dodatkowych ocen za aktywność. Możesz zapisać się również do chórku bądź na organizowane w szkole akademie oraz przedstawienia.

#4. Uczęszczaj na dodatkowe zajęcia

Jedna godzina w tygodniu przeznaczona na dodatkowe lekcje nie powinna zrobić Tobie różnicy. Z pewnością jednak każdy nauczyciel doceni Twoje chęci. Poza tym możesz się czegoś nauczyć.

#5. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę

To częsty błąd, który prowadzi do tego, że w ogóle rezygnujmy z nauki lub mamy do niej bardzo negatywny stosunek. ,,Przecież i tak zostało zbyt mało czasu, żeby opanować cały materiał”. Najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest rozłożenie nauki w czasie i rozpoczęcie jej z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jakie są Twoje sposoby na osiągnięcie lepszych wyników w nauce? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Dlaczego powinnaś zacząć uczyć się języka hiszpańskiego?

Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj