Źródło: Pinterest

Przesadziłaś z regulacją brwi i usunęłaś ,,parę” włosków za dużo? Sprawdź nasze rady, które przyspieszą żmudny proces ich odrastania.

Jak szybciej zapuścić gęste brwi?

#1. Pożegnaj się z pęsetą

…lub czymś innym, czego używasz do regulacji. Odrastające włoski na początku z pewnością będą Cię bardzo denerwować. Jeśli będziesz miała ochotę je usunąć, uświadom sobie, że tak naprawdę większość osób nie przygląda się brwiom z tak bliska, by było widać Twoje 'wielkie zapuszczenie’. Schowanie pęsety na dno szafy jest konieczne, jeśli marzysz o gęstych brwiach.

#2. Przeczesuj brwi

Jeśli podczas zapuszczania pozwolisz brwiom ,,żyć własnym życiem”, będą one sterczeć na wszystkie strony, co będzie bardzo widoczne. Aby do tego nie dopuścić, codziennie czesz je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

#3. Wypróbuj olejek rycynowy

To najlepszy (i chyba najtańszy) produkt, który po niedługim czasie pozwoli Ci cieszyć się pięknymi, ciemnymi i gęstymi brwiami. Wystarczy, że codziennie na noc będziesz smarować nim włoski (najwygodniej Ci będzie, jeśli użyjesz do tego wyczyszczonej szczoteczki do mascary). Uzbrój się w cierpliwość i czekaj, bo na takie efekty naprawdę warto, szczególnie, że ten zabieg nie będzie Cię dużo kosztować, gdyż za jedną buteleczkę olejku, zapłacisz około 3 złote w aptece.

#4. Stosuj okłady z kawy

Co kilka dni rób sobie okłady z naparu kawy. W ten sposób przyśpieszysz nieco wzrost brwi i je odżywisz.

#5. Pamiętaj o odżywce

Stosowanie dobrych odżywek do brwi, znacznie poprawi ich wygląd i sprawi, że włosków będzie więcej. Najlepiej popytaj znajomych lub poszukaj opinii w Internecie, na temat skutecznych odżywek. Jeśli nie uzyskasz żadnych przydatnych informacji, sama udaj się do drogerii albo apteki, gdzie na pewno otrzymasz pomoc. Nie zapomnij zwrócić uwagi na skład produktu, aby ten nie uczynił brwiom więcej szkody niż pożytku.

Niektóre dziewczyny polecają, aby zamiast odżywką, smarować włoski wazeliną albo balsamem do ust o przyjaznym składzie. Może warto spróbować?

Czytaj także: Jak wyglądać na bardziej zadbaną?

Jak szybciej zapuścić gęste brwi?
Źródło: https://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

  1. Dacie post jak umówić się na wizytę do kosmetyczki z brwiami i o co ja poprosić i jak nie mam jakiegoś wielkiego problemu z nimi ale chciałabym miec profesionalnie zrobione i ile kosztuje taki zabieg..dacie taki post?:)

    • Jak? Haha no dzwonisz i się umawiasz na koregowanie brwi 🙂
      Koszt zależy od tego, co chcesz z brwiami zrobić. Sama regulacja kosztuje od 12-15 zł, jeżeli chcesz nałożyć na brwi hennę, koszt waha się w granicach 20-30 zł. Wszystko zależy od salonu, do którego się wybierasz. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj