Sprawdź naturalne sposoby na usunięcie blizn potrądzikowych.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym różnią się blizny potrądzikowe, od przebarwień. Przebarwienie to czerwona (lub różowa) plamka na twarzy, która jest śladem po wyprysku i znika po jakimś czasie (może to trwać nawet do kilku miesięcy). Blizna natomiast, to zmiana, która zostaje na stałe i może przybrać różne kształty oraz głębokości.

Blizny najlepiej usuwać u kosmetyczki, gdzie w kontrolowanych warunkach tworzy się ponowne mikrouszkodzenia na skórze, jednak w taki sposób, aby zagoiła się ona bez pozostawiania śladów. Jeśli jednak nie stać Cię na wizytę u kosmetyczki, wypróbuj nasze domowe sposoby.

#1. Stosuj peeling. Szczególnie jest to istotne w przypadku profilaktyki. Dostosuj rodzaj peelingu do Twojej cery, tak aby nie podrażnić skóry.

#2. Nawilżaj skórę. Aby przyspieszyć gojenie się blizn, musisz nawilżać skórę, wybieraj jednak do tego odpowiednie kosmetyki, które nie zatykają porów. Możesz wypróbować też oliwę z oliwek, która posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

#3. Aloes. To naturalny sposób na blizny potrądzikowe. Aloes łagodzi stan zapalny, a także regeneruje uszkodzone tkanki. Można go stosować codziennie.

#4. Witamina A. Znajdziesz ją między innymi w pomidorach, dlatego warto od czasu, do czasu, nałożyć na twarz maseczkę z tych warzyw.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

  1. Moje okropne potrądzikowe blizny usuwałam laseem w klinice elite na złotej w wawie, mam teraz tak ładna cerę , że mogłabym przeglądać, oglądać ją cały czas w lustrze 😉 To był mój ogromny kompleks , który zniknął po serii zabiegów. Warto było pod każdym względem. A pamietam tez jak dzieciaki sie smili ze mnie w szkole…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię