Jak usunąć ślady podkładu z ubrań?
Jak usunąć ślady podkładu z ubrań?

Przymierzałaś bluzkę w pełnym makijażu i zostały na niej plamy? A może przypadkowo przejechałaś ubrudzonymi palcami po spodniach? Sprawdź, jak możesz usunąć ślady podkładu z ubrań.

Za każdym razem, kiedy malujesz twarz podkładem, pojawia się ryzyko, że część kosmetyku zostanie na Twoim ubraniu. Ślady fluidu mogą być dość trudne do wywabienia, jeżeli nie wiemy, jak się za to zabrać. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz skutecznie usunąć ślady podkładu z ubrań i przywrócić im pierwotny wygląd.

  1. Szybkie działanie w celu skutecznego usunięcia plam
  2. Pranie ręczne pozwala skutecznie usunąć ślady podkładu z ubrań
  3. Wybielacz skutecznym sposobem na plamy
  4. Domowe sposoby na usunięcie śladów podkładu z ubrań
  5. Profesjonalne czyszczenie plam z podkładu

Jak usunąć ślady podkładu z ubrań?

Wypróbuj skuteczne sposoby na pozbycie się plam podkładu z Twoich ubrań.

Szybkie działanie w celu skutecznego usunięcia plam

Jeśli Twoje ubranie zostanie ubrudzone podkładem, spróbuj usunąć plamę możliwie jak najszybciej. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko utrwalenia się brudu na tkaninie. Na początek zbierz nadmiar kosmetyku za pomocą suchego ręcznika papierowego. Unikaj jednak pocierania, aby nie wetrzeć fluidu głębiej we włókna materiału.

Pranie ręczne pozwala skutecznie usunąć ślady podkładu z ubrań

Jeżeli po starciu ręcznikiem plama nadal jest widoczna, możesz spróbować przeprać ją ręcznie. Zacznij od namoczenia plamy w zimnej wodzie przez minimum 30 minut. Nie stosuj ciepłej, ani gorącej wody, gdyż może ona utrwalić zabrudzenie. Następnie wysyp na plamę porcję proszku. Możesz także użyć zwykłego mydła i obficie nasmarować ślady podkładu na ubraniu. Po upływie godziny przepłucz tkaninę pod bieżącą wodą i w razie konieczności powtórz cały zabieg.

Wybielacz skutecznym sposobem na plamy

Na uporczywe zabrudzenia możesz użyć wybielacza, jednak upewnij się wpierw, że może być on stosowany na Twoim ubraniu. Wylej niewielką ilość płynu na plamę i pozostaw na kilka minut, a następnie przepłucz tkaninę pod bieżącą wodą. Jeśli plama nadal jest widoczna, powtórz cały proces. Upewnij się jednak, że nie pozostawiasz wybielacza na ubraniu zbyt długo, aby nie spowodować uszkodzenia materiału.

Domowe sposoby na usunięcie śladów podkładu z ubrań

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz używać chemicznych środków czyszczących, wypróbuj domowe sposoby na usunięcie śladów podkładu z ubrań. Skutecznym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy, że wysypiesz odrobinę na plamę (wcześniej namocz ją w zimnej wodzie) i pozostawisz na około 30 minut. Po upływie tego czasu plama powinna zniknąć.

Profesjonalne czyszczenie plam z podkładu

Kiedy wszystkie inne sposoby zawiodą, możesz rozważyć oddanie ubrania do pralni chemicznej. Stosowane tam profesjonalne środki czyszczące mogą usunąć nawet najtrudniejsze plamy, jednak tego typu usługa może być dość kosztowna.

Podsumowując, istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci usunąć ślady podkładu z ubrań. Pranie ręczne, wybielacz, domowe sposoby, a w ostateczności profesjonalne czyszczenie w pralni chemicznej powinny rozwiązać problem. Najważniejsze to działać szybko i ostrożnie, aby nie uszkodzić tkaniny.

Czytaj także: Co zrobić, aby ubrania dłużej wyglądały jak nowe? Poznaj nasze sposoby!

Jak przechowywać zimowe ubrania?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj