Jak utrzymać opaleniznę jak najdłużej?

Sprawdź, co zrobić, żeby utrzymać opaleniznę jak najdłużej.

Większość z nas lubi mieć opaloną skórę. Nie tylko wygląda ona bardziej zdrowo, ale również optycznie wyszczupla i pięknie prezentuje się w połączeniu z białymi ubraniami. Niestety wraz z końcem wakacji, nasza karnacja zaczyna robić się coraz jaśniejsza. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym można utrzymać wakacyjną opaleniznę przez dłuższy czas.

Jak utrzymać opaleniznę jak najdłużej

Solarium. Choć solarium jest niezdrowe, to nie da się zaprzeczyć, że opalanie pod sztucznymi lampami to najszybszy sposób na brązową skórę. Już kilka minut wystarczy, aby nasza skóra wyglądała jak po tygodniu spędzonym w Bułgarii 🙂

Picie wody. Jeżeli marzysz o utrzymaniu opalenizny przez jak najdłuższy czas, to musisz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Przesuszona skóra szybciej traci bursztynowy kolor, dlatego pij dużo wody (szczególnie latem) i staraj się nie dopuszczać do uczucia pragnienia.

Balsam do ciała. O odpowiednie nawilżenie trzeba dbać nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Wybierz balsam o właściwościach brązujących, który nada skórze piękny, bursztynowy odcień i stosuj go dwa razy dziennie. Możesz też wybrać żel pod prysznic z olejkami, który dba o skórę podczas kąpieli.

Samoopalacz o odcieniu zbliżonym do opalenizny. Samoopalacz to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie opalenizny. Nie jest on tak szkodliwy jak solarium, za to jego aplikacja może być problematyczna. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, więc po kilku razach z pewnością będziesz miała w tym wprawę.

Sok marchewkowy. Zawiera w sobie mnóstwo witamin, a jednym ze skutków ubocznych jego picia, jest ciemniejsza karnacja. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością, bo Twoja skóra może przybrać odcień pomarańczowy, zamiast brązowego.

Chłodny prysznic zamiast gorącej kąpieli. Długie kąpiele w gorącej wodzie powodują utratę wilgoci ze skóry, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie krótki prysznic w letniej wodzie.

Balsamy przedłużające opaleniznę – 4 propozycje

balsam opalającybalsam opalającybalsam opalającybalsam opalający

 

 

 

 

Jak utrzymać opaleniznę jak najdłużej?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj