Zastanawiasz się, czy warto zacząć uprawiać sport? Przygotowałyśmy 6 zalet aktywności fizycznej, które przekonają Cię do ruchu!

1. Zdrowie. Każdy wie, że sport to zdrowie. Wysiłek fizyczny poprawia wydolność serca oraz zmniejsza prawdopodobieństwo chorób sercowo-naczyniowych. Obniża się również poziom cholesterolu we krwi, a odporność wzrasta.

2. Nastrój. Ruch powoduje wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia). Ćwicząc, pozbywasz się również stresu i zmęczenia, a Twoja atrakcyjność i samopoczucie zwiększają się.

3. Sylwetka. Ćwiczenia to najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów. Przy połączeniu ruchu z odpowiednią dietą, możesz wyszczuplić swoją sylwetkę i nadać jej pożądane kształty.

4. Sposób na nudę. Pamiętaj, że sport powinien być również przyjemnością! Jeżeli nie jesteś fanką długich męczących treningów, możesz włączyć swoją ulubioną piosenkę i po prostu tańczyć.

5. Kondycja. Dzięki regularnemu uprawianiu sportu, stajesz się bardziej wytrzymała i mniej męczysz się przy wysiłku fizycznym.

6. Nowe znajomości. Brzmi śmiesznie, ale podczas uprawiania sportu, można zawrzeć nowe znajomości np. na siłowni, na basenie, czy podczas biegania w parku.

Dlaczego warto uprawiać sport?

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here