Jeżeli Twoja szafa wygląda jakby przed chwilą przeszło przez nią tornado, to z pewnością powinnaś przejrzeć ten wpis!

Jak utrzymać porządek w szafie?

#1. Niepotrzebne wyrzuć. Coś wisi w twojej szafie już od dłuższego czasu, nie miałaś tego na sobie ani razu, ale po prostu lubisz tę rzecz? W takim razie, musisz pozbyć się wszelkich skrupułów czy wyrzutów sumienia i wyrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy. Trzymaj się zasady ,,pół roku”: jeśli kupiłaś ubranie, ale nie założyłaś go ani razu w ciągu tego czasu, to znaczy, że już raczej go nie założysz! Chyba, że kupiłaś rzeczy na posezonowej wyprzedaży i czekają na inną porę roku 🙂

#2. Posegreguj.  Podziel ubrania na kategorie (np. bluzy, T-shirty). Na każdą kategorię wydziel oddzielną półkę lub miejsce na wieszakach. Dodatkowo, możesz poukładać ubrania według kolorów i fasonów. Tak posegregowana  szafa nie dość, że będzie wyglądać schludnie i czysto, to będzie Ci o wiele łatwiej sięgać po elementy do outfitu.

#3. Wyposażenie szafy. Oprócz tradycyjnych wieszaków, możesz zaopatrzyć swoją szafę w te wielofunkcyjne. Pudełka są również bardzo przydatne. Możesz w nich trzymać buty albo ubrania, które musisz posegregować. W ten sposób będziesz w stanie pomieścić więcej rzeczy w jednym miejscu,  a co za tym idzie – utrzymać porządek!

#4. Regularne przeglądy i porządki. Ustal, ile razy i kiedy masz zamiar przeprowadzać takie przeglądy. Od czasu do czasu poukładaj ubrania na nowo, dołóż nowe, a starych i niepotrzebnych na bieżąco się pozbywaj. Dzięki takim działaniom będziesz mogła sprawnie kontrolować stan swojej szafy.

#5. Odkładanie na miejsce. To bardzo ważny nawyk, który trzeba w sobie z czasem wyrobić. Zarazem jest to klucz do utrzymania porządku (nie tylko w szafie zresztą). Pamiętaj – nie ma nic gorszego niż sterty ubrań w kącie. Każdą rzecz staraj się od razu ładnie złożyć i schować do szafy.

Jak utrzymać porządek w szafie?

Źródło zdjęć: Pexels http://favim.com

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj