Boisz się, że się nie uda? Myślisz, że jesteś skazana na porażkę? Sprawdź, jak zmienić swoje nastawienie.

Największym i dotąd niepojmanym mordercą naszych marzeń jest strach przed porażką. Tyle niezrealizowanych marzeń ucieka nam przez palce, tylko dlatego, że jakaś wewnętrzna blokada odcina nam drogę do ich spełniania. Ten znak z napisem ,,STOP” stoi i przeszkadza, dlatego trzeba czasem lekko nagiąć prawo, wyrwać znak w całej okazałości i nie przejmować się swoim wandalizmem.

Jak walczyć ze strachem?

Ile razy próbowałaś wziąć się w garść i zacząć spełniać swoje marzenia? Ile razy Ci się to udało, a ile szans straciłaś, poprzez wewnętrzny strach i niepokój?

Boisz się spróbować, bo być może kiedyś coś Ci nie wyszło i teraz uważasz siebie za osobę, której nie ma prawa się udać. Masz złe zdanie na swój temat, poprzez swoje życiowe porażki i wolisz odsunąć się w cień, niż o siebie zawalczyć. Z góry obstawiasz, że Twój trud pójdzie na marne, bo przecież na pewno się nie uda. Przezwyciężyć strach jest ciężko, dlatego często wybierasz tą łatwiejszą opcję, czyli zrobienie z siebie ofiary. Robisz tak, ponieważ nie wymaga to jakichś specjalnych umiejętności.

Jak walczyć ze strachem?

Jak walczyć ze strachem?

Odsuń emocje na bok

Czasami niezwykle trudno jest odciąć emocje grubą linią i pomyśleć racjonalnie. Jako ludzie, wolimy dokonywać wyborów pod wpływem impulsu, niż racjonalnych przemyśleń. Najbardziej blokują nas te negatywne emocje, które sprawiają, że robiąc krok w przód, chwilę później idziemy 2 kroki w tył.

Pogódź się z przeszłością

Co było, minęło. Czas iść dalej. Nie można iść do przodu, oglądając się za siebie, bo skutkuje to potknięciem się na pierwszym, lepszym kamieniu i głośnym upadkiem. Popatrz ile jeszcze jest przed Tobą. Żyj w teraźniejszości i otwórz się na przyszłość. W przeszłości nie znajdziesz nic nowego.

Wyciągaj wnioski z porażek

Musisz nauczyć się wyciągać wnioski z każdej sytuacji. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, więc skoro raz coś poszło nie po Twojej myśli, to tylko po to, żebyś starała się być coraz lepsza, a nie zamykała się w sobie. Wyciągnięcie wniosków z danego problemu sprawi, że Twoja inteligencja wzroście. Będziesz wiedziała czego już więcej nie robić i jak wypada postępować.

Wiemy, że nie jest to łatwe. Wiemy jednakże, że jest to warte wysiłku. Już dziś zrób pierwszy krok i nie czekaj!

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj