Jak wybrać matę do jogi?

W tym wpisie dowiesz się, jaką matę do jogi powinnaś wybrać.

Joga staje się coraz bardziej popularna, jednak wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniej maty do ćwiczeń. Jest ona ważna, ponieważ może ułatwić lub utrudnić wykonywanie różnych pozycji.

Jak wybrać matę do jogi?

Zanim wybierzesz się do sklepu na zakupy, określ czy Twoja przygoda z jogą to jednomiesięczna miłość, czy przygoda na całe życie. Jeśli wiesz, że chcesz praktykować jogę codziennie, to powinnaś zdecydować się na zakup porządniej, droższej maty. Jednak jeśli nie do końca wiesz, czy zostaniesz z jogą na stałe, to nie ma sensu kupować wypasionej maty tylko po to, aby stała ona w kącie.

Ceny mat oscylują w granicach 50 do 600 zł. Za niską cenę możemy kupić podstawową matę o małych lub średnich wymiarach. Są one wykonane z PVC lub innego tworzywa sztucznego. Wyglądem przypominają piankę. Takie maty są dobre dla osób początkujących. Po kilku miesiącach intensywnej praktyki, będą one jednak niewystarczające, ponieważ nie dają tak dobrej stabilizacji przy wymagających asanach.

Maty kauczukowe to najlepszy wybór. Materiał jest naturalny i daje dobrą przyczepność. To najlepsza opcja dla osób zaawansowanych. Jednak takie maty mogą kosztować od 200 zł w górę.

Kolejną sprawą jest rozmiar. Grubość standardowych mat to 0,1 cm; 0,3 cm; 0,6 cm i 1 cm. Dla osób z wrażliwymi stawami, polecamy grubą matę. Na początek 3 lub 6 mm spokojnie się sprawdzi, jeśli nie mamy kontuzji. Wymiar 0,1 cm to opcja raczej dla osób podróżujących, ponieważ nadają się do spakowania do walizki. Takie maty składa się jak zwykły ręcznik.

Długość maty powinna być nieco większa niż nasz wzrost. Szerokość to około 60 cm.

Tak jak przy stanikach sportowych – kolor nie jest najważniejszy. Lepiej mieć porządną matę niż ładną, ale nie dającą odpowiedniej przyczepności.

Polecamy: Akcesoria do ćwiczeń, które powinnaś mieć

Jak wybrać matę do jogi?

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj