Jak wybrać stanik sportowy?

Sprawdź, jak wybrać odpowiedni stanik sportowy dla siebie.

Stanik sportowy powinien być zakładany na każdy trening, lecz nie każda z nas go kupuje. Powodem jest często zbyt duży wybór i brak wiedzy, jak dobrać odpowiedni dla siebie model.

Bez stanika nasz biust podczas ćwiczeń ,,żyje własnym życiem”. Jest to szkodliwe, ponieważ w ten sposób nasze piersi tracą jędrność. Po kilku latach treningów bez niego, może nam się nawet zmienić kształt biustu. Brak stanika to często również ból i uczucie dyskomfortu podczas ćwiczeń.

Zwykły stanik może sobie nie poradzić z ochroną piersi podczas treningu. Jest on przecież przeznaczony do innego użytkowania i ma zupełnie inny krój. Nie trzyma biustu w jednym miejscu i jest wykonany z innego materiału. Ćwiczenie w nim nie jest wskazane, chyba że to spokojne rozciąganie, które nie angażuje mięśni klatki piersiowej. Do porządnego treningu zaleca się jednak zakładanie stanika sportowego. W końcu powstał on nie bez przyczyny 🙂

Częstym mitem na temat stanika sportowego jest to, że dziewczynom z małymi piersiami nie jest on potrzebny. To oczywiście błąd – nawet niewielki biust potrzebuje ochrony.

Problem pojawia się w momencie kiedy stajemy w sklepie przed całą ścianą staników sportowych. Który należy wybrać?

Jak wybrać stanik sportowy?

Przede wszystkim szukaj modeli z jak najmniejszą liczbą szwów, fiszbin, wykończeń czy dodatków. Te elementy mogą bowiem powodować dyskomfort podczas ćwiczeń. Wybierz swój rozmiar – gdy masz z tym problem weź 2 lub nawet 3 różne rozmiary do przymierzalni.

Kolor i wzór nie są aż tak ważne. Zazwyczaj i tak ćwiczymy w koszulce, a nasza wygoda jest ważniejsza niż to, czy stanik jest piękny. Może się zdarzyć, że te najładniejsze staniki, są najbardziej niewygodne.

Obowiązkowo musisz przymierzyć stanik przed zakupem! Powinien być przylegający, ale nie uwierać. Nie powinien zostawiać czerwonych śladów na skórze. Poruszaj się – podskocz, zrób skłon, kilka skrętów. Zobacz jak bielizna zachowuje się w ruchu i czy dobrze się układa. Podczas skłonu, piersi nie powinny wypaść ze stanika. Jeśli wypadły lub się przemieściły, to zły znak.

Nie kupuj stanika sportowego przez internet, ponieważ musisz go najpierw przymierzyć, żeby mieć pewność, że w środku nie ma szwów, które będą uwierały. Najlepiej kupić biustonosz w stacjonarnym sklepie sportowym. Pamiętaj, że nie musisz kupować go w pierwszym miejscu, do którego się udasz. Często trzeba przymierzyć kilka lub kilkanaście modeli, żeby znaleźć ten odpowiedni. Idź do kasy dopiero w momencie, gdy znajdziesz model, który w 100% Ci pasuje.

Ile powinnaś mieć staników sportowych?

Tak naprawdę to zależy od ilości wykonywanych treningów. Jeśli codziennie ćwiczysz intensywnie to przydadzą Ci się minimum lub trzy. Pamiętaj jednak, że liczy się jakość, a nie ilość. Stanik sportowy można wyprać wieczorem, aby przez noc zdążył wyschnąć i na drugi dzień był już świeży.

Ile powinien kosztować stanik sportowy?

W sklepach można znaleźć modele za 50, 100, a nawet ponad 200 złotych. Wszystko zależy od sklepu i jakości produktu. Pamiętaj jednak, że to inwestycja w Twój komfort podczas treningów. Policz sobie ile razy w tygodniu go użyjesz i zobaczysz, że cena będzie adekwatna.

Polecamy: Akcesoria do ćwiczeń, które powinnaś mieć

Jak wybrać stanik sportowy?

Źródło zdjęć: Favim

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj