Źródło: Pinterest

Masz wrażenie, że czas przecieka Ci między palcami? Masz za dużo zadań na głowie i nie wiesz już nawet, jaki jest dzień tygodnia? Koniecznie przeczytaj, jak zacząć ogarniać sytuację!

Każdy z nas ma czasem grafik napięty do granic możliwości. Treningi, szkoła, korepetycje, kurs prawa jazdy, obowiązki domowe… Jest tego naprawdę sporo! Zamiast panicznie biegać w kółko, usiądź i oddychaj 🙂

Jak zacząć ogarniać życie?

Po pierwsze – ustal co jest najważniejsze. Nie możesz przekładać swoich obowiązków szkolnych na później. Takie rzeczy jak siłownia, mogą poczekać. Musisz nauczyć się wyznaczać sobie cele i po kolei je realizować. Wypisz sobie wszystko na kartce, w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej rzeczy. Pamiętaj o tym, że masz pewne obowiązki.

Po drugie – kup kalendarz. Czasem lepiej jest zapisać coś w formie papierowej i zaplanować cały tydzień. Telefonu czasem możesz nie mieć przy sobie albo może się on rozładować. Potraktuj kalendarz jako swojego przyjaciela.

Bądź realistką – nie narzucaj sobie kilkunastu zadań do wykonania na jeden dzień, bo to się nie uda. Będziesz tylko jeszcze bardziej zdezorganizowana przez zaległe prace z poprzedniego dnia. Lepiej zaplanuj nieco mniej, niż jesteś w stanie zrobić. Wtedy, gdy się na spokojnie wyrobisz, możesz zacząć wykonywać zadania z następnego dnia lub mieć czas wolny. Będziesz lepiej zmotywowana, kiedy zobaczysz jak świetnie się wyrabiasz z planem.

Jeśli jednak nie jesteś w stanie zaplanować czasu z lukami na wolne – co wtedy? Jest to na pewno ciężka sytuacja. Porozmawiaj z rodzicami – może warto z czegoś zrezygnować? Jeśli dobrze sobie radzisz, to może chwilowo odwołaj korepetycje? Kurs na prawo jazdy też nie powinien być wyżej niż szkoła.

Zacznij prowadzić dziennik – zapisuj krótko wspomnienia z dnia. Co się wydarzyło, co czułaś. Robiąc takie podsumowanie dnia, łatwiej nam go zamknąć i zapamiętać.

W zeszytach pisz daty – często zdarza nam się to pomijać. Jednak gdy wpisujesz kilka razy w ciągu dnia datę – pamiętasz, jaki jest dzień.

Rób posumowania zadań. Możesz wypisać sobie zadania do zrobienia na dany tydzień/dzień i mieć pod kontrolą, ile już zrobiłaś. Im bardziej dokładne, tym lepiej!

Bierz więc kalendarz w dłoń i do dzieła!

5 sposobów, dzięki którym nie zapomnisz o ważnych wydarzeniach i zadaniach

Źródło zdjęć: Pinterest / Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj