jak pamiętać o o ważnych wydarzeniach i zadaniach

W tym wpisie pokażę Ci, co możesz zrobić, aby nie zapominać o ważnych wydarzeniach, czy zadaniach do wykonania.

Nieraz mamy tyle na głowie, że aż trudno, aby coś nam nie umknęło. Co więc robić, aby pamiętać o ważnych dla nas informacjach? Przeczytaj ten wpis, w którym przedstawię sposoby, jakich sama używam, by zapamiętać ważne rzeczy.

5 sposobów, które pomogą Ci pamiętać o ważnych rzeczach i wydarzeniach:

1. Kalendarz kieszonkowy lub planner

Możesz w nim zapisywać wszystko, co planujesz zrobić danego dnia. Wystarczy, że będziesz zaglądała do niego od czasu do czasu. Kieszonkowy kalendarz jest podręczny, więc możesz zabierać go wszędzie ze sobą. Kupisz go w sklepie, ale jeśli lubisz DIY, to możesz też wykonać go własnoręcznie.

2. Karteczki samoprzylepne

Wystarczy, że napiszesz na nich dane rzeczy i poprzyklejasz w widocznych miejscach, np. na lodówce, nad biurkiem lub nad łóżkiem. Zwracają one uwagę, dzięki czemu nie ma szans, żebyś o czymś zapomniała. Kiedy zadanie zostanie wykonane, karteczkę po prostu wrzucasz, dzięki czemu dokładnie wiesz, ile rzeczy do zrobienia jeszcze Ci zostało.

3. Przypomnienia i alarmy w telefonie

Jeśli często używasz smartfona, dobrym sposobem jest zadbanie o to, żeby to on przypominał Ci o ważnych wydarzeniach. Jest wiele aplikacji, które pomogą Ci w zaplanowaniu i zapamiętaniu najważniejszych rzeczy do zrobienia.

4. Lista pozostawiona w zasięgu wzroku

Najłatwiejszy sposób: wypisz listę z zdaniami na dany dzień i pozostaw ją blisko swojego miejsca pracy lub odpoczynku, np. na komodzie, na biurku, na szafce nocnej. Dzięki temu już z samego rana przypomnisz sobie, co planowałaś robić danego dnia.

5. Zapisywanie i zaznaczanie w zeszycie

Jeśli na bieżąco będziesz zapisywać i zaznaczać w zeszytach datę kartkówki, czy sprawdzianu, to za każdym razem, gdy go otworzysz, przypomnisz sobie o nim. Dobrym sposobem jest też poświęcenie ostatniej kartki albo okładki, na zapiski.

A Ty jakie masz sposoby na zapamiętywanie ważnych informacji? Daj znać w komentarzu!

Czytaj także: 5 warunków, aby SKUTECZNIE uczyć się matematyki

jak pamiętać o o ważnych wydarzeniach i zadaniach

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj