Źródło: https://favim.com/image/3135928

W tym wpisie pokażę Ci co zrobić, żeby mieć lepsze wyniki z matematyki.

Matematyka to zmora większości uczniów. Wymaga od nas skupienia, liczenia i wykonywania masy zadań. Jest jednym z najtrudniejszych przedmiotów szkolnych, zwą ją ?królową nauk?. Przydaje się w codziennym życiu i jest obowiązkowa do zdania na maturze. Oprócz uczenia się wzorów, definicji i wykonywania działań, w matematyce nie ma miejsc na błędy – jedna malutka gafa może sprawić, że nie wyjdzie nam prawidłowy wynik.

W jaki sposób uczyć się matematyki, aby lepiej ją rozumieć i mieć lepsze wyniki? Wiadomo, że nie każdy z nas ma mózg ścisłowca, ale są rzeczy, dzięki którym możemy być lepsi. W tym wpisie przedstawię Ci sposoby, dzięki którym mam z matmy same piątki 🙂

Oto 5 sposobów na skuteczniejsze uczenie się matematyki:

1. Bądź systematyczna

Bez tego ani rusz! Jeśli nie będziesz pojawiać się zbyt często na lekcjach albo samodzielnie wykonywać zadań domowych, to możesz sobie pomarzyć o dobrych wynikach. Jeśli się skupisz na lekcji, to z pewnością coś zostanie w Twojej głowie. Pamiętaj również o zadaniach domowych. Jeśli nie umiesz ich wykonać, zobacz na przykładowe rozwiązania innych, ale nie spisuj bezmyślnie, tylko staraj się zauważyć pewne zależności. Nie rób sobie także wagarów (jeśli nie masz takiej potrzeby), gdyż to na lekcjach właśnie poznawane są nowe wzory, czy definicje. Staraj się przed każdą lekcją powtarzać wiadomości z poprzedniej (nawet po kilka razy). Dzięki temu wiadomości szybciej zostaną Ci w głowie.

2. Używaj kolorowych pisaków

Wszystkie wzory i definicje zaznaczaj na kolorowo, a będzie Ci potem łatwiej je odnaleźć. Możesz również użyć zakładek. Dodatkowo, aby wspomóc się w nauce na sprawdzian, przepisz wszystkie wzory i definicje na osobną kartkę i również zaznacz je na kolorowo. Jeśli łatwiej Ci zapamiętywać z pisania niż z powtarzania, to przepisz dane rzeczy po parę razy. Jest to nieco czasochłonne, ale bardzo skuteczne.

3. Rozwiązuj dużo zadań

Aby bardziej zrozumieć dany rozdział, rób zadania dodatkowe albo te same ćwiczenia, po parę razy. Nabierzesz wtedy sprawności w obliczaniu i zminimalizujesz możliwość popełnienia błędu. Zadania pokazują matematykę w praktyce i to właśnie jest najważniejsze. Dzięki nim idealnie przygotujesz się na sprawdzian. Dokładnie je analizuj i staraj się rozwiązywać samodzielnie, próbuj różnych sposobów, a to na pewno zaowocuje.

4. Zamiast kalkulatora obliczaj samodzielnie

Na sprawdzianie masz mało czasu, więc to wiadome, że użyjesz do liczenia kalkulatora. Jeśli jednak nie masz zbyt skomplikowanych działań i dysponujesz większą ilością czasu, staraj się obliczać wszystko w pamięci albo pisemnie. Pobudzi to Twój mózg i nabierzesz większej sprawności oraz szybkości w liczeniu, a nawet zobaczysz pewne zależności pomiędzy liczbami. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zapamiętywać teorię i rozwiązywać zadania.

5. Graj w gry logiczne

Wiele z nich ma zajawki właśnie matematyki. Jest to przyjemny sposób na naukę – poprzez rozrywkę. Dzięki grom rozwiniesz swój umysł, nauczysz się logicznego myślenia i łatwiej będzie Ci podejść do nauki matematyki. Wystarczy pomyśleć, aby znaleźć sposób rozwiązania danego problemu i prawidłowo z niego wybrnąć. Przy odrobinie sprytu, zaangażowania i wysiłku, nauka matematyki może się okazać o wiele przyjemniejsza.

Pamiętaj, aby robić sobie przerwy w nauce, bo i odrobina relaksu też nie zaszkodzi. Nasz mózg też musi odpocząć.

A Ty jakie masz sposoby na matematykę? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 10 sposobów na naukę JĘZYKA OBCEGO

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj