Jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka obcego?
Źródło: Pinterest

Poznaj 10 skutecznych sposobów na naukę języka obcego.

W obecnych czasach dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest właściwie niezbędna, ale jego nauka może przysporzyć Ci problemów. W tym wpisie znajdziesz kilka porad, które ułatwią Ci naukę języka obcego.

Warto połączyć przyjemne z pożytecznym, nauka wtedy stanie się łatwiejsza. 

10 sposobów na naukę JĘZYKA OBCEGO

1. Wyjazd – jeżeli masz taką możliwość, to czemu z tego nie skorzystać? Może masz koleżankę albo jakiegoś członka rodziny, który mieszka za granicą. Jeśli tak, to koniecznie go odwiedź. Praktyka czyni mistrza 🙂

2. Bajki oraz filmy – to bardzo przyjemny sposób na osłuchanie się z językiem. Bajki mają prosty i zrozumiały język, za to w filmach usłyszymy bardziej skomplikowane zwroty. Jeżeli dialogi są niezrozumiałe, warto dodatkowo włączyć napisy.

3. Rozmowa – postaraj się wplatać obce słowa i zdania w dialogach na co dzień. Wszystkie formy grzecznościowe, pytania i proste odpowiedzi sprawdzą się tutaj. Możesz także namówić rodzinę lub znajomych, żebyście prowadzili konwersacje.

4. Pisanie – jeżeli wstydzisz się wypowiadać w obcym języku, to spróbuj przełamać się na piśmie. To może być dziennik, pisanie swoich ulubionych cytatów, plan dnia, plan zajęć, przepis na ciasto etc.

5. Tłumaczenie – masz ulubioną piosenkę w innym języku niż polski i nie jesteś w stanie zrozumieć jej sensu? Przetłumacz ją! Satysfakcja gwarantowana, a ciekawość zaspokojona.

6. Karteczki samoprzylepne – jeżeli przykleisz je na przedmioty w swoim najbliższym otoczeniu, to codziennie będziesz miała okazję na ”przypadkową” naukę. Napisz na nich słówka, których nauka sprawia Ci problem, a po kilku dniach uda Ci się je zapamiętać.

7. Zmiana języka w telefonie – dzięki temu automatycznie będziesz miała ciągle styczność z językiem, który Cię interesuje. Zmienisz go w ustawieniach. Możesz zmienić język także w komputerze.

8. Czytanie – zaryzykuj i kup książkę w innym języku. Na początku wybierz taką, którą już przeczytałaś po polsku albo zrób skok na głęboką wodę i sięgnij po zupełnie nieznaną pozycję.

9. Słownik – ściągając taką aplikację na telefon masz szansę poznać nowe słowa w każdym momencie. Może jedziesz na zakupy autobusem i zastanawiasz się jak to coś się nazywa? Wpisz słowo w słownik i sprawdź 🙂

10. Radio – słuchanie wiadomości i muzyki przez obcokrajowe radio pozwoli Ci na osłuchanie się w nim i poznanie czegoś nowego. W internecie znajdziesz wiele stron i aplikacji, które specjalnie dla ciebie zebrały bardzo dużo rozmaitych stacji radiowych w jednym miejscu.

Polecamy: Darmowe strony i aplikacje do nauki języków obcych!

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Mogłby mi ktos podać strone na ktorej obejrze Harrego Pottera po angielsku z napisami?trudno mi coś naleźć….(bez napisów trudnk zrozumieć niektorre słowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj