Poznaj darmowe strony i aplikacje, które umożliwią Ci naukę języków.

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to jedna z najbardziej przydatnych i pożądanych umiejętności. Niezależnie czy zależy Ci na podszlifowaniu angielskiego czy francuskiego, czy chciałabyś od zera rozpocząć naukę specyficznego języka, takiego jak niderlandzki, chiński czy koreański, na pewno przydadzą Ci się wyszukane przez nas narzędzia do tego.

Darmowe strony i aplikacje do nauki języków obcych!

#Duolingo

Aplikacja dostępna zarówno na iOS, Android, jak i Microsoft. Pozwala na stopniowe przyswajanie języka od prostych słówek do złożonych zdań. Posiada też opcje czatu z botem na różne tematy, który sprawdza praktyczne użycie nabytych umiejętności. Jedyny minus to to, że dla osób posługujących się językiem polskim, dostępny jest tylko kurs języka angielskiego. Jednak jeśli znasz bardzo dobrze angielski, możesz korzystać z większej (ogromnej!) oferty języków.

#HiNative

To aplikacja dostępna na systemy iOS i Android. Na początku wybieramy jaki język jest naszym ojczystym oraz jakimi się posługujemy i interesujemy. W tej aplikacji można zadawać pytania osobom pochodzącym z danego kraju oraz samemu odpowiadać w roli ?native speakera?.

#Engvid.com

Platforma internetowa. Zawiera lekcje on-line, od jakiegoś czasu działa też kanał na youtube, na którym można oglądać video lekcje. Można tam znaleźć zwłaszcza odpowiedzi na nurtujące gramatyczne zagadnienia, takie jak: kiedy używać jakiejś formy czasownika, ale strona dotyczy tylko języka angielskiego.

#BBC languages

Ta strona www zawiera mnóstwo różnych zasobów do nauki języków, takich jak angielski, francuski, hiszpański itp. Są tam dostępne nagrania audio oraz video, gry wspomagające naukę, quizy, itd.

#Egoi

Na tej platformie można znaleźć głównie darmowe ćwiczenia językowe i gramatyczne z aż 12 języków! Dzięki temu sprawdzisz swoją wiedzę bardziej teoretycznie i na piśmie.

#Mango Languages

Ta strona internetowa oferuje bezpłatne kursy składające się ze 100 lekcji. Zawiera ćwiczenia i metody dopasowane pod konkretny język. Ma również bardzo estetyczną oprawę graficzną i wygląd strony.

Pamiętaj, że nauka języka to przede wszystkim mówienie i kontakt z nim na co dzień, więc jeśli tylko masz okazję czytaj, oglądaj zagraniczny youtube, rozmawiaj, pisz na komunikatorach z obcokrajowcami, a na pewno podszlifujesz tym swój język.

Czytaj także: Fiszki – super sposób na naukę języka!

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj