Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak powinnaś zadbać o swoje włosy zimą.

W mroźne dni nasze włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku będą się puszyć, elektryzować i utracą swój blask. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym zadbasz odpowiednio o swoje włosy zimą.

Jak zadbać o włosy zimą?

#1. Noś czapkę

Zarówno nasze włosy, jak i skóra głowy nie lubią niskich temperatur. To dlatego powinnaś nosić czapkę (oraz szalik, aby schować pod nim końce włosów). Unikaj jednak sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Nosząc takie czapki Twoje włosy będą przetłuszczone, a tego przecież nie chcesz.

#2. Nawilżaj włosy olejkami

Możesz dodać kilka kropli olejku do szamponu czy odżywki albo nałożyć bezpośrednio na włosy (na całą ich długość) i trzymać przez minimum 40 minut. Najlepszy będzie olejek arganowy, macadamia lub jojoba, ale śmiało możesz wypróbować także inne oleje, np. kokosowy, a nawet oliwę z oliwek! Pamiętaj tylko, aby po olejowaniu dokładnie umyć włosy, aby nie pozostały tłuste. Odrobinę olejku możesz także stosować na umyte włosy – wystarczy rozetrzeć pomiędzy palcami kilka kropki i wetrzeć je w końcówki.

#3. Raz w tygodniu nałóż na włosy maskę

Odżywkę możesz stosować po każdym myciu, ale maska ma silniejsze działanie, dlatego należy nakładać ją raz w tygodniu (maksymalnie dwa razy). Aby wzmocnić jej działanie możesz nałożyć na głowę czepek kąpielowy, a następnie zawinąć jeszcze ręcznik. Pod wpływem ciepła składniki wnikną dogłębnie we włosy.

#4. Zadbaj o odpowiednią suplementację

Problemy z włosami mogą być spowodowane niedoborem niektórych witamin i mikroelementów. Najlepiej sprawdzić to za pomocą badań krwi, ale nawet profilaktycznie możesz zacząć przyjmować suplementy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie dostarczanie niezbędnych składników odżywczych wraz z pożywieniem.

#5. Używaj delikatnego szamponu

Jeżeli Twoje włosy wymagają częstego mycia, to sięgnij po delikatny szampon, który im nie zaszkodzi. Szukaj produktów z możliwie jak najkrótszym składem, które nie podrażnią Twojej skóry na głowie.

Polecamy: Piękne fryzury idealne na Święta

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj