Źródło: Pinterest

Musisz szybko wyjść z domu, a Twoje włosy są przetłuszczone? Sprawdź co zrobić, by wyglądały na świeże.

Jak zamaskować tłuste włosy?

1. Suchy szampon. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie jego użycie. Włosy będą odświeżone, zupełnie jak po umyciu. Pamiętaj, że suchy szampon nie zastąpi mycia włosów, dlatego używaj go maksymalnie przez jeden dzień.

2. Mąka ziemniaczana. To stary, babciny sposób. Jeśli nie masz pod ręką suchego szamponu, będzie to dobra opcja. Wystarczy nanieść na włosy trochę mąki i wmasować we włosy, aż nie będzie jej widać. Dziewczyny z ciemnymi włosami muszą użyć mniej mąki, gdyż może ona zmienić odcień włosów na bardziej siwy.

3. Puder dla dzieci. Działa tak samo, jak samo jak mąka.

4. Tapirowanie. Nie jest to sposób tak skuteczny, jak te powyżej, ale jednak nasza fryzura będzie wyglądała dużo lepiej, a oklapnięte włosy, będą się mniej rzucać w oczy.

5. Suszarka. Pomoże odświeżyć włosy, tylko pamiętaj, aby użyć chłodnego nawiewu, który nie niszczy kosmyków.

6. Fryzura. Odpowiednie upięcie włosów może zdziałać cuda. Znakomicie sprawdzi się tu skarpetkowy, bądź też luźny – koczek, kucyk oraz dobierane warkocze.

7. Akcesoria. Tłuste włosy można ukryć pod wszelkiego rodzaju bandanami, apaszkami lub kokardami. Możesz połączyć je z fryzurami wymienionymi wyżej.

Pamiętaj! Tych możliwości używaj tylko wtedy, kiedy naprawdę musisz, ponieważ ich nadużywanie może spowodować wypadanie włosów.

Czytaj także: Jak zwalczyć łupież?

Jak zamaskować tłuste włosy?
Źródło: Pinterest

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj