Źródło: Pinterest

Idziesz do nowej szkoły i boisz się, że się tam nie odnajdziesz? Sprawdź jak szybko zyskać sympatię kolegów i koleżanek z nowej klasy.

Jak się odnaleźć w nowej szkole i być lubianą

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Nie jest tajemnicą, że jeśli poznajemy kogoś nowego, najważniejszą pierwsze chwile spotkania. Zadbaj więc o swój wygląd – modne ubrania, umyte włosy, czyste buty czy ładne paznokcie – detale również są bardzo ważne!

Uśmiechaj się!

Ludzie lubią wesołych ludzi, dlatego nie siedź z przestraszoną miną, tylko pokaż, że jesteś przyjaźnie nastawiona.

Zwróć uwagę na mowę ciała

Pokaż, że jesteś pewna siebie! Jeśli będziesz stać w kącie w rękoma w kieszeniach, szybko dostaniesz metkę szarej myszki, a tego przecież nie chcesz. Jeśli będziesz krzyżować ręce na piersiach, będziesz dawać innym podświadomie znać, żeby do Ciebie nie podchodzili. Pamiętaj też, żeby się nie garbić.

Zacznij rozmowę

Podejdź do kogoś i przedstaw się. Przecież nie tylko dla Ciebie ta sytuacja i otoczenie są całkiem nowe. Kiedy już się przełamiesz i podjedziesz do kogoś, będzie Wam raźniej we dwie poznać kolejne osoby.

Nie dyskryminuj nikogo

Postaraj się porozmawiać ze wszystkimi zanim wyrobisz sobie na ich temat opinię. Nie da się być lubianym i lubić wszystkich, ale każdemu warto dać szansę.

Angażuj się w życie klasy

Zaproponuj, że założysz Wam klasową grupę na Facebooku, gdzie będziecie mogli dzielić się notatkami i dyskutować na aktualne tematy np. dotyczące sprawdzianów czy wycieczek. Wychodź z inicjatywą spotkań po szkole, dzięki temu lepiej się poznacie, a Ty pokażesz, że jesteś fajną osobą, z którą warto się przyjaźnić.

Nie staraj się być lubiana na siłę

Ludzie widzą takie rzeczy, dlatego efekt może być zupełnie odwrotny. Nie warto też kłócić się z nauczycielami, żeby zaimponować klasie, ponieważ możesz w ten sposób narobić sobie kłopotów. Bądź sobą i nie udawaj nikogo. To najlepsza metoda, żeby być lubianą.

Nie obgaduj innych

Szczególnie na początku nie możesz mieć pewności komu można ufać. Jeśli Twoje słowa dojdą do osoby, o której źle mówiłaś, możesz zostać uznana za plotkarę i nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać. Jeśli masz do kogoś problem to lepiej pogadaj z tą osobą w 4 oczy.

Czytaj także: 10 rzeczy, których musisz spróbować przed 25 rokiem życia!

Źródło: https://weheartit.com/entry/268508928

5 KOMENTARZE

  1. Jestem w 1 gimnazjum, ale niestety nie zdam. Boję sie że jak w poprzedniej klasie będe wyśmiewana, bo byłam taką szarą myszką, ale bardzo chce sie zmienić, i pokazać TAMTEJ klasie że nie jestem taka zła ;-; Mam nadzieje że mi sie uda :/ Trzymajcie kciuki! 🙁 :*

  2. Bycie miłym nie jest skuteczne w gimnazjum\liceum tam lubiane są osoby wredne głównie,naśmiewające sie z innych,takie sa realia,smutne ale prawdziwe

  3. Dzięki, że pomogłaś nie wiem nadal jak mi się uda zagadć do kogoś bo nawet jak kogoś znam to za dużo z nim nie gadam chyba że z moją BFF ona mnie rozumie bo brzyniej to gadam nawet czasem za dużo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj