Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz sprawdzone sposoby na czystą cerę w 5 krokach.

Czysta cera w 5 krokach

Higiena to podstawa

Myj twarz żelem antybakteryjnym, przeznaczonym do Twojego rodzaju cery, dwa razy dziennie. Przemywaj też twarz tonikiem. Aby nie roznosić bakterii, staraj się nie dotykać twarzy placami, a jeśli koniecznie musisz coś wyduszać, koniecznie miej czyste ręce, a najlepiej owiń palce chusteczką lub papierem toaletowym.

Chroń skórę przed promieniami UV

Wystawianie cery z niedoskonałościami na działanie promieni słonecznych początkowo powoduje wysuszenie skóry, jednak po czasie, następuje nawrót objawów i to ze zdwojoną siłą. Ponadto narażasz się na pojawienie przebarwień na skórze, których później ciężko się pozbyć. Zamiast narażać się brzydką cerę (i zmarszczki w przyszłości!), lepiej kup podkład o ton ciemniejszy od odcienia Twojej cery.

Używaj odpowiednich kosmetyków

To, że coś pomaga Twojej przyjaciółce, nie oznacza, że będzie też dobre dla Ciebie. Zacznij od określenia swojego rodzaju skóry i dobierz odpowiednie kosmetyki dla siebie.

Odżywiaj się zdrowo

Znasz to powiedzenie, że jesteś tym co jesz? Jest w nim sporo prawdy. Nie bądź więc sztuczna, tania i przetworzona 🙂 Unikaj cukru, pij dużo wody, jedz warzywa i owoce, zrezygnuj z ostrych przypraw. Jeśli spożywasz dużo nabiału i masz problem z cerą, spróbuj odstawić go na jakiś czas i sprawdź, czy przyniesie to efekt.

Nie roznoś bakterii na twarzy

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, staraj się nie dotykać twarzy, gdy masz brudne ręce (a najlepiej w ogóle jej nie dotykaj). Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, których dotykałaś wcześniej – chyba nie chcesz mieć tego wszystkiego na twarzy? Staraj się dość często zmieniać poszewkę od poduszki i ręcznik, którym wycierasz twarz.

Czytaj także: Rodzaje cery – jaki jest Twój?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj