Źródło: Pinterest

Poznaj zachowania nastolatek, które przez innych odbierane są jako obciach. Jeśli kiedyś przyszło Ci do głowy, żeby tak robić – odradzamy!

Obciachowe zachowania nastolatek

Brak własnego zdania

Udawanie, że się czegoś nie lubi, albo uwielbia, tylko dlatego, żeby przypodobać się towarzystwu na pewno można nazwać obciachem. Prawdopodobnie wynika to z niskiego poczucia własnej wartości  i strachu przed odrzuceniem.

Plotkowanie na temat innych

W ten sposób pokazujesz, że nie masz własnego życia, jesteś zakompleksiona i nie można Ci ufać. Naprawdę warto? Nawet jeśli kogoś nie lubisz, lepiej zachować się z klasą. Sama też przecież nie chciałabyś, by plotkowano o Tobie.

Picie kawy na siłę

Zmuszanie się do picia kawy, tylko dlatego, żeby wydać się bardziej dorosłą i móc iść do Starbucks’a jest trochę dziecinne i wcale nie sprawi, że wydasz się innym bardziej dojrzała.

Udawanie kogoś, kim się nie jest

Przerabianie zdjęć w Photoshopie, opowiadanie niestworzonych historii na swój temat, przekładanie spotkań, tylko po to, żeby pokazać, że jest się rozchwytywaną osobą. Serio? Przecież to totalny obciach, szczególnie jeśli prawda wyjdzie na jaw.

Utrata dziewictwa na siłę

Bo koleżanki mają już to za sobą, bo po co mi to całe dziewictwo, bo jestem już wystarczająco dojrzała. Po prostu tego nie przyspieszaj. Nie warto. Poczekaj na kogoś, kto Cię doceni i kto na Ciebie zasługuje. Dla niego nie będzie miało znaczenia to, że nie jesteś jeszcze doświadczona, więc na pewno się przed nim nie wygłupisz.

Używanie słów, których znaczenia się nie zna

Zanim użyjesz jakiegoś słowa w rozmowie, upewnij się, że znasz jego znaczenie. W rozmowie z rodzicami lub najlepszą przyjaciółką, takie błędy może przejdą, ale chyba nie chcesz popełnić takiej wtopy podczas randki z super kolesiem?

Przeklinanie

Używanie wulgarnych słów wcale nie sprawi, że będziesz fajna, uwierz. Oczywiście każdemu czasem puszczają nerwy, ale jeśli używasz wulgaryzmów zamiast znaków interpunkcyjnych, to po prostu się ośmieszasz.

Palenie papierosów i picie alkoholu

Zamiast niszczyć sobie zdrowie, lepiej pokaż, że jesteś dojrzała i dbasz o siebie! Niech inni imprezują i robią głupoty, Ty skup się na zwiększaniu pewności siebie, nie dzięki używkom, a dzięki swoim osiągnięciom, przełamywaniu swoich barier i realizowaniu postawionych celów.

Co byś dodała do tej listy? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Jak zostać Tumblr Girl?

Obciachowe zachowania nastolatek
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj