uroda

Określenie typu cery jest niezbędne, aby odpowiednio ją pielęgnować i dobrać kosmetyki przeznaczone dla Ciebie. Sprawdź, jaki masz rodzaj skóry na twarzy.

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić Twojej skórze, dlatego tak ważne jest określenie jaki masz rodzaj cery. Sprawdź, który z poniższych opisów najbardziej pasuje do Ciebie.

Rodzaje cery – jaki jest Twój?

Zacznij od przemycia twarzy wodą z mydłem i odczekaj pół godziny. Teraz sprawdź jakie objawy u siebie widzisz.

Cera normalna. To marzenie każdej z nas, ta skóra jest idealna: różowa, gładka, bez żadnych defektów, napięta i jędrna, a do jej pielęgnacji wystarczy codzienna higiena.

Cera tłusta. Błyszcząca z widocznymi, rozszerzonymi porami, zazwyczaj gruba i szorstka. Może mieć szarawy lub żółtawy odcień. Do jej pielęgnacji niezbędne są specjalne kosmetyki na bazie beztłuszczowej. Dobrze reaguje też na wodę i mydło.

Cera mieszana. Jej pielęgnacja wymaga wiele czasu i cierpliwości. Na policzkach i w okolicy ust skóra jest sucha i napięta, natomiast w strefie T (broda, nos, czoło) błyszczy się, jak w przypadku cery tłustej. Stosuj kosmetyki odpowiednie do Twojego rodzaju skóry, które nie zawierają w składzie alkoholu.

Cera sucha. Ma skłonności do ściągania się i łuszczenia, jest jasnego koloru. W tym przypadku ważne jest nawilżenie od zewnątrz, ale też od środka, ponieważ skóra ta szybko traci sprężystość, co w przyszłości wiąże się ze zmarszczkami (ten typ skóry starzeje się najszybciej). Stosuj łagodne kosmetyki, przeznaczone do Twojego rodzaju cery i unikaj zmywania makijażu wodą i mydłem.

Cera wrażliwa. Chyba najbardziej problematyczna ze wszystkich, ponieważ najtrudniej o nią dbać. Charakteryzują ją rozszerzone naczynka, plamki lub zaczerwienienia, częste pieczenie, uczucie mrowienia lub ściągania. W tym przypadku konieczne jest stosowanie kosmetyków hipoalergicznych, przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here