Jak zamawiać na AliExpress

Robiłaś już kiedyś zakupy na AliExpress, ale coś poszło nie tak? A może boisz się sparzyć? W tym wpisie znajdziesz wskazówki, dzięki którym wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Choć zakupy na Ali dają możliwość kupienia przeróżnych przedmiotów w niskich cenach, to można się tam również ,,naciąć”. Niska cena może (choć nie musi) oznaczać kiepską jakość, dlatego trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach, kiedy decydujemy się na zakupy w chińskim gigancie.

Jak zamawiać na AliExpress, żeby się nie sparzyć?

Zwracaj uwagę na oceny. Skala ocen wynosi od 1 do 5 gwiazdek. Najlepiej na samym początku wybrać produkty które mają 4 i więcej gwiazdek, aby zmniejszyć ryzyko, że trafi się na bubla. Możemy bez problemu wyfiltrować takie produkty jednym kliknięciem – taka opcja jest dostępna u góry strony. Zawsze trzeba jednak zwracać uwagę z ilu ocen jest liczona średnia, bo zdarza się, że tylko z 1 lub 2.

jak kupować na AliExpress

Czytaj opinie klientów. Oprócz ocen, warto też zwracać uwagę na opinie klientów o produkcie. Często można znaleźć tam informacje o rozmiarach – czy wypadają większe, czy mniejsze niż standardowo.

jak kupować na AliExpress

Weryfikuj skład materiału. To kolejna informacja, którą warto sprawdzić przed zakupem. Da nam ona lepsze wyobrażenie o produkcie niż zdjęcia, które często są upiększane.

jak kupować na AliExpress

Odrzuć zbyt tanie rzeczy. Choć każdy z nas lubi robić tanie zakupy i też z powodu niskiej ceny tak chętnie kupujemy na AliExpress, to jednak nie ma się co czarować, że produkt kosztujący 26 groszy, mający mało zamówień i 2 opinie, będzie super jakościowo. Oczywiście może się tak zdarzyć, ale ryzyko jest duże.

jak kupować na AliExpress

Wybieraj darmową dostawę. Nie ma to wpływu na jakość zamówienia, ale przede wszystkim jeśli jest możliwość niepłacenia, to czemu z niej nie skorzystać? 🙂 Inna sprawa, że gdyby okazało się, że zamówiony towar nie spełnia naszych oczekiwań, to zaoszczędzimy chociaż kilka złotych na dostawie.

jak kupować na AliExpress

Polecamy: Za co kochamy AliExpress?

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj