Jak zarabiać na blogu?

2
2947

Prowadzisz bloga i chciałabyś zacząć na nim zarabiać? Sprawdź, jak to zrobić!

Bycie blogerem stało się ostatnio mocno popularne i nie ma się co dziwić! Nie dość, że jest to szansa realizowanie swoich pasji (jeśli lubisz pisać lub fotografować) i zdobycie popularności, to jeszcze można na tym zarabiać (najbardziej popularne blogerki utrzymują się tylko z blogowania!).

Od czego zacząć? Przede wszystkim, żeby Twój blog zaczął zarabiać, musi mieć dużo czytelników i odsłon. W jaki sposób to osiągnąć? Czytelników zdobędziesz, jeśli Twój blog będzie ciekawy. Ważne są treści i zdjęcia. Ludzie chętnie będą zaglądać na Twojego bloga, jeśli będziesz pisać na interesujące ich tematy i dodawać ładne zdjęcia. Ważne jest również to, aby wpisy dodawać systematycznie (raz w tygodniu to minimum!). Promuj swojego bloga! Pisz ciekawe komentarze u innych i zapraszaj ich do siebie, reklamuj się na wszelkich portalach i grupach, zrzeszających osoby podobne do Ciebie. Działaj w social mediach. Facebook, Instagram i Snapchat to miejsca, gdzie nie powinno Cię zabraknąć. Współpracuj z innymi blogerkami. To świetny sposób na zyskanie popularności. Wiele dziewczyn chętnie godzi się na współpracę (np. wywiady, wymiana wpisami, bannery itp).

Jak można zarabiać na blogu?

#1. Współpraca barterowa. Na czym to polega? Otrzymujesz za darmo jakiś produkt w zamian za jego reklamowanie i zachęcanie innych do zakupu. Ciężko nazwać to zarobkiem, ale jak na początek, to chyba nie jest najgorzej 🙂 Popularne blogerki oprócz produktów, dostają również pieniądze w zamian za reklamowanie różnych produktów.

Jak rozpocząć taką współpracę? Możesz poczekać na propozycje lub sama szukać sklepów. Te, z chińskimi produktami nie mają zbyt dużych wymagań, jednak decyzja, czy chcesz reklamować ich produkty, należy do Ciebie.

#2. Platforma reklamowa. Nie musisz czekać aż ktoś będzie chciał wykupić reklamę na Twoim blogu. Możesz ją wstawić sama, kiedy tylko zechcesz! Po otrzymaniu odpowiedniego kodu i umieszczeniu go na blogu, reklamy generują się same, a Ty zarabiasz 🙂

Jak rozpocząć taką współpracę? Wszelkie szczegóły na ten temat znajdziesz TUTAJ [klik].

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

2 KOMENTARZE

  1. Samodzielne szukanie sklepów i podpisywanie umów partnerskich może być czasochłonne. Ciekawym rozwiązaniem jest wyszukanie partnerskiej sieci afiliacyjnej, gdzie można bezpłatnie się rejestrować i dołączyć do wybranych programów. Wszystko w jednym miejscu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię