Co zrobić, żeby cały czas czuć się dobrze i nie tracić energii na dołowanie się? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

My, dziewczyny mamy to do siebie, że bardzo często porównujemy się do naszych koleżanek. Zosia ma węższą talię, Gosia lepiej się uczy, a Monika zawsze miała większe powodzenie u chłopaków niż ty. Takie wnioski potrafią szybko wyprowadzić nas z równowagi i zaczynamy mieć obsesję na punkcie danej osoby. Jak skończyć z tego typu myśleniem? Czytaj dalej!

Co zrobić, żeby czuć się dobrze?

Pomyśl, czego można Ci pozazdrościć

Pewnie większość z was zaraz pomyśli, że niczego, mogę się jednak założyć, że wcale tak nie jest. Przecież sama wiesz, że nie ma ludzi beznadziejnych w stu procentach. Każdy ma w sobie jakiś potencjał, coś co sprawia, że są wyjątkowi. Przypomnij sobie teraz komplementy, które najczęściej dostajesz. Te najważniejsze zachowaj w tyle głowy, to właśnie twoje atuty.

Zauważ, że nikt nie jest idealny

Nigdy nie wiesz, co dokładnie dzieje się w głowie innych. Może właśnie ci „idealni” zazdroszczą Tobie twojego poczucia humoru, uporu czy kreatywności. Urządź sobie z koleżankami małe piżama party, na którym poruszycie ten temat. Zdziwisz się, kiedy usłyszysz o ich słabościach. Każdy człowiek ma kompleksy, jesteśmy tak stworzeni, że zawsze chcemy się ulepszać i nie ma w tym nic złego. Oczywiście pochwalcie siebie nawzajem, a z pewnością wasze relacje się polepszą.

Porozmawiaj z rodzicami

Twoi rodzice też przechodzili okres dojrzewania i na pewno przypomną sobie czasy, kiedy sami byli niepewni siebie. Spytaj ich, jak radzili sobie z porównywaniem się do ich znajomych – jest duża szansa, że mieli ten sam problem. Nie czuj się zawstydzona, to całkowicie normalne, że oczekujesz wsparcia od najbliższej rodziny. Skorzystaj z ich porad, przecież to oni znają cię najlepiej! Dodatkowo zyskasz ich zaufanie, docenią to, że zgłaszasz się do nich, gdy masz problem.

Zamień swoje wady w zalety

Wszystko w życiu zależy od Twojego podejścia – twoje słabe strony mogą stać się twoimi zaletami, jeśli wymyślisz, jak je wykorzystać. Uważasz, że za dużo gadasz? Po wakacjach zacznij zgłaszać się do prezentacji – wtedy twoja gadatliwość zostanie doceniona. Pomyśl sobie o tych wszystkich ,,podpieraczach” ścian na imprezach, podczas gdy ty świecisz swoim urokiem osobistym wśród grupki nowych znajomych. Nadal przejmujesz się tym, ile mówisz? Każda negatywna cecha ma swoje zastosowanie, musisz tylko chwilę nad tym pomyśleć!

Pamiętaj, że Twoje samopoczucie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli zmienisz swoje podejście, z pewnością już zawsze będziesz czuć się dobrze. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Jak zawsze czuć się dobrze?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj