Kosmetyki mineralne mają coraz więcej zwolenniczek. Sprawdź, czemu coraz więcej dziewczyn decyduje się je kupić!

Ostatnio coraz częściej możemy usłyszeć o dobrodziejstwach, jakie niesie za sobą używanie kosmetyków mineralnych. Mają wyrobioną dobrą opinię, ale czy słusznie? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu i zapoznania się z tematem.

Kosmetyki mineralne – czy warto ich używać?

Zalety kosmetyków mineralnych

Mają dobry skład

Kosmetyki mineralne są pozbawione składników, które mogą podrażniać naszą skórę, takich jak: substancje zapachowe, parabeny, konserwanty, woski, aromaty czy oleje.

Nie uczulają

Ze względu na krótki skład, kosmetyki mineralne rzadziej uczulają, dlatego osoby posiadające cerę trądzikową oraz alergiczną powinny ich używać. Dodatkowo produkty te nie zatykają porów.

Łagodzą podrażnienia skóry

Podkłady mineralne w porównaniu do kosmetyków tradycyjnych, mają większe stężenie tlenku cynku. Dzięki temu o wiele skuteczniej mogą łagodzić podrażnienia skóry oraz stany zapalne. To świetna wiadomość dla posiadaczek cery trądzikowej, które zmagają się z drobnymi rankami na buzi.

Chronią przed słońcem

Podkłady mineralne zawierają tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu, które mają właściwości blokujące promienie UVA i UVB. Dzięki temu ich aplikacja ochroni nas w pewnym stopniu przed szkodliwym działaniem słońca, choć oczywiście nie zastąpią one kremów z filtrem.

Nie są dużo droższe

Jeśli oczywiście nie kupujemy podkładów za 10 złotych, to patrząc na ceny kosmetyków mineralnych, nie powinnyśmy dostać zawału. Warto również zaznaczyć, że są one bardzo wydajne i 10 g pudru może wystarczyć nawet na pół roku. 50-60 złotych za produkt, który dba o skórę, to chyba nie majątek, prawda?

Wady kosmetyków mineralnych

Największą wadą tych produktów jest to, że nakładanie ich zajmuje więcej czasu. Jeśli jednak tradycyjne (drogeryjne) kosmetyki nas uczulają, warto się odrobinę poświęcić.

Na rynku obecnie jest wiele firm produkujących kosmetyki mineralne. Należy jednak pamiętać, aby nie ufać ślepo zapewnieniom danej firmy i sprawdzać skład tych produktów. Powinny być on możliwe jak najkrótszy.

Używałaś już kiedyś takich kosmetyków? A może dopiero masz zamiar je wypróbować?

Czytaj także: Wszystko, co musisz wiedzieć o podkładach mineralnych

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj