Źródło: Pinterest

Co zrobić, żeby dobrze zdać egzamin gimnazjalny? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Jak zdać egzamin gimnazjalny?

Bądź systematyczna. Jeśli jeszcze nie zaczęłaś się uczyć, to najwyższa pora, żeby to zmienić! Nie odkładaj tego w nieskończoność, bo tydzień to zdecydowanie zbyt mało, żeby dobrze przygotować się do egzaminu. Stworzenie harmonogramu to świetny pomysł, bo pomoże Ci dokładnie rozplanować swoją naukę w czasie. Więcej porad dotyczących przygotowywania się do egzaminu gimnazjalnego, znajdziesz we wpisie: Jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

A teraz pora na 3 proste sposoby, dzięki którym zdasz egzamin gimnazjalny:

#1. Przyjdź i pamiętaj, żeby się nie spóźnić!

#2. Weź ze sobą dowód tożsamości.

#3. Zabierz 2 (a najlepiej 3) czarne długopisy.

Cała reszta jest zawarta w tekście źródłowym (który warto czytać ZE ZROZUMIENIEM) oraz w Twojej wyobraźni i sprycie.

Kilka dodatkowych porad, dzięki którym zdasz egzamin gimnazjalny:

  • Weź głęboki wdech i spokojny wydech, zanim przystąpisz do pisania. Nie myśl o tym, że to egzamin, a Ty masz ograniczony czas na rozwiązanie zadań, czy napisanie wypracowania. Skup się na swoim zadaniu i wykonaj je najlepiej jak potrafisz.
  • W przypadku egzaminu z języka polskiego, warto robić sobie notatki przy tekście źródłowym (podkreślaj też najważniejsze fragmenty). Nie są one oceniane, a mogą Ci wiele pomóc.
  • Dokładnie czytaj polecenia. Najlepiej dwa razy. Najwięcej błędów wynika z niezrozumienia polecenia, dlatego to takie ważne, żeby czytać wszystko ZE ZROZUMIENIEM.
  • Nie zawsze warto pisać więcej, niż wymaga tego polecenie. Jeśli zaczniesz wymieniać przykłady od błędnych odpowiedzi, to nie będą one zaliczone, choćby kolejne przykłady były prawidłowe. Egzaminator weźmie pod uwagę tylko tyle przykładów, ile wymaga polecenie.

To tyle! Egzamin gimnazjalny nie jest wcale taki straszny i większość ludzi go zdaje. Oblewają tylko ci, którzy nie przyszli, przez wszystkie lata nauki spali na lekcjach lub nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Źródło zdjęć: http://favim.com

7 KOMENTARZE

  1. Egazamin już niedługo a my na lekcjach prawie nic nie robimy by przygotować się do sprawdzianu. Może jakieś porady jak SAMEMU się nauczyć lub zrozumieć coś czego nie umiemy.

  2. Ja mam w tym roku egzamin :O
    W sumie cały czas powtarzałam sobie: dziewczyno, masz jeszcze czas…
    I dziwnym sposobem to już niedługo. W sumie kupiłam zestaw repetytoriów i książek, w których są arkusze próbne. Jeśli chodzi o angielski to są na yt filmiki z 1000 najczęściej używanych słów, czy jakoś tak. Oglądałam też Yin, Yang, Yo lub Johny Test w angielskiej wersji. Dodatkowo nasza polonistka przewiduje, że w tym roku będzie rozprawka, także wszyscy ćwiczymy ją na lekcjach. Jeśli to będzie tak proste, jak sprawdzian szóstoklasisty, to może zdam xDD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj