miłość do instagramerki
Pexels

Sprawdź jak początkujące modelki i blogerki zdobyły rzesze followersów na Instagramie!

Jak zdobyć więcej followersów na Instagramie

1. Zwracaj uwagę na jakość zdjęć

Tak naprawdę jakość liczy się o wiele bardziej niż ilość. Nieostre i zbyt ciemnie zdjęcia nie zachęcą innych, by obserwowali Twój profil. Zastanów się co innym może się spodobać i co Ty sama lubisz oglądać – to może Ci pomóc, gdy zastanawiasz się, czy warto dodać jakieś zdjęcie.

2. Skończ z l4l i f4f

To bezsensowne. Nawet jeśli zdobędziesz nowych obserwatorów, to przecież chodzi o to, by ludzie, którzy Cię obserwują faktycznie interesowali się Twoją osobą. Myślisz, że jakakolwiek modelka lub bloggerka zdobyła sławę w ten sposób?

3. Zaktualizuj swój opis

Zanieść tam miejsce zamieszkania i swoje hobby. W ten sposób ludzie o podobnych zainteresowaniach, chętniej będą odwiedzać Twój profil.

4. Nie przesadzaj z ilością selfie

Chyba, że chcesz pokazać followers’om swój makijaż. Codzienne zdjęcia Twojej twarzy z niewiele różniącą się miną, nie zaciekawią obserwatorów.

5. Bądź systematyczna

Zwróć uwagę jak często sławni dodają coś na swój profil – zazwyczaj codziennie lub co drugi dzień. Staraj się dodawać zdjęcia systematycznie, ale nie przesadź też w drugą stronę – spam może być denerwujący dla Twoich followersów, chyba, że zdjęcia są naprawdę ciekawe.

6. Używaj hashtagów

Warto opisać każde zdjęcie, jednak nie wolno przesadzać z ilością. Staraj się używać zarówno popularnych hashtagów (jak np. #instapic, #polishgirl, #instagirl), jak i również tych mniej znanych, dzięki czemu Twoje zdjęcie nie zginie w tłumie.

UWAGA! Warto używać hastagów związanych z miejscem, w którym robione było zdjęcie (miasto, kawiarnia, centrum handlowe itp.). Wiele osób przeglądając znane profile, może w łatwy sposób trafić do Ciebie.

7. Wypracuj swój styl

Twoje konto powinno tworzyć spójny album ze zdjęciami, dlatego trzymaj się jednego stylu, zamiast wrzucać każde zdjęcie z innej beczki. Pokażesz dzięki temu swoją osobowość.

8. Bądź aktywna!

Spamowanie jest bezsensu, ale przemyślany komentarz pod czyimś zdjęciem lub danie serduszka, może zachęcić innych do odwiedzenia Twojego konta i obserwacji go.

9. Nie ograniczaj się do telefonu

Niestety prawda jest taka, że zdjęcia robione aparatem fotograficznym, mają lepszą jakość, niż te, robione telefonem. Jeśli chcesz, by Twoje fotki były naprawdę piękne, może warto robić je aparatem i dodawać na Instagram dopiero po obróbce? Zdziwiłabyś się ile bloggerek i gwiazd tak robi!

10. Szukaj obserwatorów

Jak to zrobić? Masz dwa sposoby, albo po hashtagach, których sama często używasz przy dodawaniu zdjęć albo poprzez znaną osobę, dodającą podobne zdjęcia do Twoich (jeśli interesujesz się modą, poszukaj wśród bloggerek modowych, jeśli gotowaniem – blogi kulinarne, jeśli fitnessem – blogi fit itd.). Odwiedzaj konta osób, które obserwują znany profil i zostawiaj tam po sobie ślad. Spora część osób zajrzy do Ciebie i być może zostanie na dłużej.

Czytaj także: Jak samodzielnie zaplanować wyjazd?

miłość do instagramerki
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj