Źródło: Pinterest

Zastanawiałaś się kiedyś, jak sen wpływa na Twoje zdrowie i urodę? Będziesz zdziwiona, ile korzyści z niego wynika! Sprawdź koniecznie!

Jak sen wpływa na Twoje zdrowie i urodę

Wpływ snu na zdrowie

Podczas spania nasz organizm się regeneruje. Przede wszystkim, podczas snu następuje naprawianie uszkodzeń powstałych w mózgu w czasie czuwania. Spokojny sen pozwala również na regenerację psychiczną, co jest niezbędne jeśli na co dzień jesteśmy narażeni na stres. Zaleca się spać od 6 do 8 godzin na dobę w celu prawidłowej regeneracji komórek. Co to daje? Przedłuża młodość, zwiększa odporność organizmu na choroby, przyspiesza pracę mózgu, co w konsekwencji zwiększa koncentrację, zapamiętywanie i podejmowanie decyzji oraz poprawia samopoczucie.

Wpływ snu na wygląd

Naukowcy dowiedli, że osoby, które się wysypiają, szybciej chudną. Natomiast przewlekły brak snu powoduje problemy z utrzymaniem stałego poziomu cukru we krwi, co sprawia, że stajemy się odporni na insulinę i podatni na otyłość.

Wpływ snu na urodę

Przede wszystkim wyspane, jesteśmy piękniejsze. Nasza cera promienieje i nie mamy worów pod oczami, ani opuchniętych i przekrwionych oczu.

Do czego prowadzi brak snu?

Dłuższa bezsenność jest niebezpieczna dla naszego zdrowia, ponieważ zaburza kondycję psychiczną i fizyczną. Stajemy się źli, nerwowi, niecierpliwi. Brakuje nam energii i chęci do działania, a koncentracja maleje. Często boli nas też głowa.

Polecamy: Jak papierosy wpływają na Twoje zdrowie i urodę

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. A co powiecie na temat nadmiernego spania tak po 12-14 godzin dziennie, jest to bardzo uciążliwe kiedy wstajesz po 8 godzinach i nie masz na nic siły przez cały dzień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj