Źródło: https://favim.com/image/4973027

W tym wpisie poznasz wskazówki, jak zmienić swoje życie na lepsze i być bardziej z niego zadowolonym.

Czasem czujemy się przytłoczeni nauką, niekończącymi się problemami, kłopotami w domu i możemy zauważyć, że szczęście nam, nieodwracalnie ucieka. Ale czy na pewno nieodwracalnie? Czy można zmienić swoje życie na lepsze? Z pewnością ! Oto 7 sposobów.

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Zacznij ćwiczyć – dobre życie, to na pewno zdrowe życie. Uprawiając sport nie tylko podnosimy naszą sprawność fizyczną, stajemy się bardziej wytrzymali, a nasza figura zaczyna przypominać nasz ideał, ale dodatkowo dostarczamy naszemu organizmowi hormon szczęścia – endorfiny. Nie chodzi tutaj o katowanie się długimi, ciężkimi i częstymi treningami, ale o zwykły ruch, który sprawia nam przyjemność, a który oderwie nas od ciągłego siedzenia.

Jedz zdrowo – jeżeli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, to jest punkt obowiązkowy. Popularne jest też stwierdzenie ”jesteś tym, co jesz” , warto więc przykuć do tego większą uwagę. Jednakże tak jak w poprzednim punkcie, nie chodzi tu o skrupulatne liczenie kalorii, tylko zdrowe odżywianie w granicach rozsądku. Unikanie słodyczy, fast foodów i reszty śmieciowego jedzenia. Istotne jest również spożywanie posiłków o określonych porach i o niezbyt późnych godzinach.

Bądź miły – szczęśliwe życie, to takie, w którym Ty nie zakłócasz czyjegoś funkcjonowania. Bycie serdecznym nie tylko udzieli się innym, ale również Tobie. Staraj się nie krytykować otoczenia, próbuj zrozumieć drugą osobę, jej zachowanie, które zapewne z czegoś wynika. Być może osoba, której nie lubisz, nie jest zamknięta w sobie i odizolowana, ale życie ją nauczyło, że otwarcie się przed innymi może ją tyko skrzywdzić.

Przestań narzekać – my, Polacy, opanowaliśmy tę umiejętność wręcz do perfekcji. Lecz to działanie jest po prostu pozbawione jakiegokolwiek głębszego sensu. Narzekając, staramy się wyszukiwać coraz więcej sytuacji bądź rzeczy, które nas denerwują. Wprowadzamy się wówczas, tylko na swoje życzenie, w stan smutku czy poddenerwowania. Odcięcie się od tego jest dość trudnym zadaniem, jednak jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o bycie bardziej zadowolonym ze swojego życia i zmienienie go na lepsze.

Poszerzaj swoją wiedzę – nie, nie chodzi tu o wkuwanie do każdego testu i zarywanie nocy, ucząc się czegoś co nas nie interesuje, tylko po to, aby mieć najlepszą ocenę w klasie. Należy poszerzać swoją wiedzę w dziedzinach, które nas interesują, gdyż to nie będzie dla nas nieprzyjemna czynność, tylko coś, co sprawia nam przyjemność, a co dodatkowo rozwinie nasz umysł. Staniemy się wówczas interesującymi rozmówcami, gdyż będziemy mieć większą wiedzę, którą możemy się podzielić z innymi ludźmi.

Czytaj książki – naukowcy udowodnili, że 30 minut codziennego czytania może wydłużyć nasze życie nawet o 2 lata. Ponadto książki rozwijają naszą wyobraźnię, gdyż musimy sobie zwizualizować scenerię, wygląd bohaterów, zupełnie inaczej niż w filmach, w których na tacy mamy podane wszystko, czego mogłaby dokonać nasza wyobraźnia. Czytanie pozwala nam również pozyskać większą wiedzę o świecie, gdyż każda książka przedstawia inną historię. Jest to również świetna opcja, aby się odstresować. Naukowcy udowodnili również, że czytanie książek pozwala zredukować stres szybciej niż gry komputerowe czy słuchanie muzyki.

Spędzaj czas w gronie najbliższych – nieważne czy jest to rodzina czy przyjaciele. Z badań prowadzonych przez 75 lat, na życiu 724 mężczyzn wynika, iż najbardziej zdrowi byli ci, którzy byli usatysfakcjonowani swoimi relacjami z najbliższymi. Spędzając czas w gronie ludzi Ci bliskich, obniżasz poziom stresu i czujesz się bardziej zrelaksowany. Warto więc nawiązywać relacje, dbać o nie i je pielęgnować, ponieważ to one właśnie są wyznacznikiem dobrego życia.

Czytaj także: Jak zawsze osiągnąć zamierzony cel?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj