Źródło: Pinterest

W tym wpisie dowiesz się, jak być bardziej pewnym siebie, jaką rolę ta cecha odgrywa w randkowaniu oraz jak znaleźć półśrodek pomiędzy byciem szarą myszką, a narcyzem.

Pewność siebie to bardzo pożądana cecha, która może okazać się niezwykle przydatna w wielu sytuacjach, w tym podczas randek. Z tego wpisu dowiesz się, jak stać się bardziej pewną siebie i jak możesz wykorzystać tę cechę podczas randek.

Pewność siebie, a randki

#1. Zaakceptuj swoje wady i znajdź swoje mocne strony

Jest to chyba najtrudniejsze zadanie z wymienionych, ale jest podstawą pewności siebie. Każdy z nas ma kompleksy, nie wszyscy są idealni. Najłatwiejszym sposobem jest odkrycie swoich mocnych stron, części ciała w swoim ciele, które podobają się Tobie, bądź inni je komplementują, umiejętności, z których Ty jesteś dumna lub inni Ci ich zazdroszczą. Możesz spisać na kartce wszystko co w sobie kochasz i poprosić o pomoc Twoich najbliższych, a następnie w chwili słabości czytać je na okrągło. Musisz zdać sobie wówczas sprawę ze swojego potencjału i tego, iż jesteś wyjątkowa. Wystarczy, że Ty uwierzysz w siebie, a inni to od razu dostrzegą. Często bowiem nasze kompleksy są zupełnie nieuzasadnione, bezpodstawne i niedostrzegalne przez innych, tylko przez nas.

#2. Pozbądź się pesymizmu

Nie wprowadzaj się w zły nastrój, nie słuchaj smutnych piosenek, gdy tylko poczujesz się gorzej. Ogranicz kontakt z osobami, które mają na Ciebie zły wpływ i sprawiają, że czujesz się gorsza, bądź mają do wszystkiego negatywny stosunek.

#3. Nie przejmuj się porażkami

Życie nie zawsze idzie po naszej myśli. Często więcej w nim porażek niż sukcesów. Natomiast, korzystając z punktu drugiego, w porażkach można dostrzec również coś pozytywnego. Gdy wszystko się układa, niczego się nie uczymy, jednakże gdy życie nie toczy się tak, jak planowaliśmy, musimy spróbować jeszcze raz i zmierzyć się z konsekwencjami, które dają nam lekcję i nas kształtują, dzięki czemu stajemy się silniejsi.

#4. Zmień swoje nastawienie

Zamiast mówić ?jestem brzydka”, ?jestem głupia”,  ?do niczego się nie nadaję”, zmień swój stosunek do tego i spójrz na problem z innej perspektywy – ?mam piękne …”, ?jestem dobra w …”, ?umiem …”. Spróbuj też coś zmienić –  jeżeli twierdzisz, że jesteś nudna, nie masz zainteresowań, chciałabyś troszkę schudnąć bądź przytyć, to tego dokonaj. Każdy jest w czymś dobry, należy tylko się troszkę postarać, by to odkryć.

#5. Rozróżniaj hejt od konstruktywnej krytyki

Konstruktywna krytyka pozwoli Ci być lepszą wersją siebie, natomiast hejt w żadnym pozytywnym stopniu na Ciebie nie wpłynie, a może za to wywołać efekt odwrotny – spadek poczucia własnej wartości czy nawet depresję.

Przesadna pewność siebie

Niestety pewność siebie jest oddzielona cienką linią od bycia zuchwałym i łatwo przekroczyć tę barierę. Osobę arogancką możemy poznać po tym, iż np. uważa się za lepszą od innych. Jeśli chcemy pozostać po dobrej stronie muru, musimy traktować wszystkich na równi i pod żadnym pozorem nie wywyższać się.

Kolejną istotną kwestią jest bycie egoistą. Należy myśleć również o innych i czasem wyjrzeć poza swój czubek nosa.

Narcyz nie potrafi także przyjmować krytyki, nawet tej konstruktywnej, gdyż uważa się za osobę pozbawioną wad i idealną. Niestety, prawda jest taka, że nikt z nas taki nie jest. Możemy do tego dążyć, ale zawsze będziemy popełniać jakieś błędy, mniejsze lub większe.

Następną jego cechą, po której możemy rozpoznać narcyza jest pragnienie ciągłego chwalenia. Mimo, że on zdaje sobie sprawę ze swojej wspaniałości, ma potrzebę doceniania tego przez innych. To wzmocni jego poczucie własnej wartości jeszcze bardziej i utwierdzi go w przekonaniu o własnej doskonałości. Czasem może to również wymuszać.

Pewność siebie to umiejętność wierzenia w siebie i w swoje możliwości bez względu na wszelkie przeciwności losu, ale równocześnie nie postrzeganie swojej osoby jako najlepszej, a całej reszty gorszej.

Pewność siebie w miłości

Pewność siebie jest bardzo pożądaną cechą nie tylko, jeśli chodzi o pracę. W miłości jest ona równie istotna. Jak ktoś ma Ciebie pokochać jeśli sama siebie nie akceptujesz? Można przyrównać to także do sprzedaży, ponieważ nikt nie zakupiłby np. odkurzacza, jeśli sam sprzedawca nie byłby pewny jego skuteczności. Jeśli chodzi o randkowanie, można by powiedzieć, że sprzedajesz wtedy własną osobę i chcesz się zaprezentować z jak najlepszej strony, a nie tej zakompleksionej i niepewnej.

Będąc bardziej świadoma swoich zalet, nie będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś. Będziesz naturalna i nie będziesz na siłę starała się nikomu przypodobać. Pozwoli Ci to uniknąć efektu nijakości na randkach, gdyż pokażesz swoje prawdziwe ja i będziesz bardziej intrygująca. Chłopacy wolą, gdy dziewczyna nie boi się wyrazić własnego zdania, niż gdy tylko przytakuje.

Pewność siebie jest umiejętnością, a nie cechą wrodzoną. Wiadomo, że niektórzy od dziecka mogą być bardziej świadomi swoich zalet, jednak jest to cecha, którą zawsze możemy w sobie nabyć. Pozwoli nam ona przejść przez życie w bardziej optymistyczny sposób, ciesząc się nim, nawet gdy coś się nie udaje. Należy tylko pamiętać by z nią nie przesadzić i mimo bycia świadomym swoich zalet, nie wywyższać się i zachować skromność.

Czytaj także: Jak przygotować się na randkę? ? poradnik

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj