Zamierzasz kupić buty przez internet i nie jesteś pewna, jaki rozmiar powinnaś wybrać? Podpowiemy Ci, jak to sprawdzić!

Kupowanie przez internet to już dla wielu osób standard. W końcu nie trzeba wychodzić z domu, asortyment jest ładnie wyeksponowany i od razu możemy ustawić filtry, tak aby oglądać dokładnie to, co nas interesuje. Możliwość zwrotu towaru (w niektórych sklepach za darmo!) również działa na korzyść zakupów przez internet. Aby jednak zmniejszyć ryzyko nietrafionych zakupów, warto znać swoje wymiary. Zazwyczaj nie mamy problemu ze zmierzeniem swojego obwodu w pasie, czy biodrach, ale już określenie rozmiaru stopy dla niektórych nie jest takie proste.

Poniżej wyjaśniamy jak zmierzyć długość stopy, aby dobrać odpowiedni rozmiar obuwia.

Potrzebujesz:

  • Kartkę papieru
  • Długopis
  • Miarę krawiecką (ewentualnie linijkę).

Jak zmierzyć długość stopy?

Tak naprawdę to bardzo proste! Wystarczy położyć stopę na kartce, obrysować i zmierzyć odległość w linii prostej od długości dużego palca do pięty. Najlepiej jest zaznaczyć na kartce czubek palca i pięty przy pomocy kropek. Możesz też narysować poziome linie, które będą przechodzić przez namalowane kropki i po prostu zmierzyć odległość między tymi liniami.

Jak zmierzyć długość stopy

Jak dobrać rozmiar butów?

Kupując buty przez internet zawsze zaglądaj do tabeli rozmiarów, aby sprawdzić długość wkładki w wybranym rozmiarze. W zależności od rodzaju obuwia, powinna być ona o 0,5 – 1 cm dłuższa od długości Twojej stopy.

Polecamy: Rower miejski czy górski? Który będzie dla Ciebie najlepszy?

Źródło zdjęć: Favim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj