Zastanawiasz się nad kupnem roweru? W tym wpisie podpowiemy Ci, który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy.

Kupno roweru to niemały wydatek, dlatego taka decyzja nie powinna być podejmowana pochopnie. Jeśli masz już odłożoną jakąś kwotę na ten cel (lub zbliżają się Twoje urodziny) to z pewnością zastanawiasz się, jaki rodzaj roweru będzie dla Ciebie najlepszy: miejski czy raczej górski?

Rower miejski czy górski? Który będzie dla Ciebie najlepszy?

Przeznaczenie ma znaczenie

Przede wszystkim zastanów się, w jakim celu kupujesz rower. Chcesz jeździć na wycieczki, czy próbujesz schudnąć i uznałaś, że jazda na rowerze Ci w tym pomoże? Choć nikt nie zmusi Cię to wykorzystywania roweru zgodnie z jego przeznaczeniem, to jednak dbanie o kondycję będzie nieco łatwiejsze na rowerze górskim, a na rodzinne wycieczki bardziej nada się ten miejski.

Gdy cena jest istotna

Choć nie jest to regułą, to jednak można zauważyć taką tendencję, że rowery miejskie są tańsze niż górskie. Mamy naprawdę szeroki wybór modeli za mniej niż 1000 złotych w przypadku tych pierwszych, podczas gdy za te drugie ceny większości zaczynają się od 1200 złotych w górę.

Liczy się design

Większość dziewczyn lubi wyglądać i czuć się kobieco. Z pewnością pomoże w tym rower miejski, który najzwyczajniej w świecie prezentuje się dużo lepiej od górskiego. Ponadto do wyboru mamy mnóstwo przepięknych kolorów, takich jak błękit, mięta czy pastelowy róż.

Tempo jazdy

Najczęściej to rower górski służy do szybkiej jazdy, a miejski z kolei przeznaczony jest do spokojnych wycieczek. W zależności od Twojej kondycji oraz możliwości, dokonaj wyboru, który będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Polecamy: Na co warto wydać pieniądze?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj