Zastanawiasz się, na co warto wydać pieniądze? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jeśli dostałaś na Święta pieniądze to z pewnością nie chcesz ich wydać na głupoty. Być może masz już jakiś obrany cel, na który odkładasz pieniądze, a może żyjesz chwilą i nie myślisz o przyszłości, ale po prostu nie chcesz zmarnować otrzymanej gotówki. W tym wpisie przedstawimy kilka propozycji, na co naszym zdaniem warto wydać pieniądze.

Pieniądze można wydać na naprawdę wiele rzeczy, ale ogromne znaczenie w tym wypadku ma kwota, jaką dysponujesz, a także sytuacja materialna Twojej rodziny. Im bogatsi i bardziej hojni są Twoi rodzice, tym trudniej będzie Ci znaleźć coś sensownego. W końcu nowy ciuch, buty czy gadżet elektroniczny możesz dostać bez okazji.

Na co wydać pieniądze, jeśli pochodzisz z bogatej rodziny? Według nas nie ma sensu wydawać pieniędzy na siłę. Jeśli w tym momencie nie masz pomysłu na co przeznaczyć gotówkę, lepiej będzie jeśli odłożysz ją (choćby do skarpety) i przechowasz do momentu aż coś Ci wpadnie do głowy lub pojawią się u Ciebie nieprzewidziane wydatki.

Na co wydać pieniądze, jeśli pochodzisz ze średniozamożnej rodziny? Tutaj masz sporo możliwości:

Ubranie. Miało nie być wydawania pieniędzy na głupoty, ale ubrania to dla niektórych bardzo ważna rzecz. Jeśli rodzice kupują Ci tylko podstawowe elementy garderoby, a jest coś, o czym marzysz od dawna, to z pewnością zakup tej rzeczy nie będzie marnowaniem pieniędzy. Upewnij się jednak, że nie jest to chwilowa zachcianka oraz że nie wyrośniesz z tej rzeczy za kilka miesięcy.

Książka. Czytanie książek ma wiele zalet, więc jeśli tylko lubisz to robić i masz na to czas, to pomysł wydaje się być dobry. Z drugiej jednak strony warto korzystać z bibliotek lub pożyczać książki od znajomych – to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i miejsca na półce.

Materiały do nauki języka. Z pewnością masz sporo książek do nauki języka, jednak większość z nich jest po prostu nudna. Na dodatek kojarzą się z przykrym obowiązkiem. Spróbuj znaleźć coś, co Cię zainteresuje – dzięki temu będziesz mieć motywację do nauki.

Dobry kosmetyk. Większość nastolatek wybiera kosmetyki z dolnej półki cenowej. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jeśli się nie zarabia, to trzeba maksymalnie ograniczyć wydatki. Nie na wszystkim warto jednak oszczędzać. Podkłady i pudry dobrze jest dopasować do rodzaju cery, aby jej nie szkodzić. Dobry kosmetyk to również dobrej jakości krem do twarzy.

Perfumy. Piękny zapach potrafi dodać pewności siebie i sprawić, że poczujemy się bardziej kobieco. Dobrze jest zainwestować w perfumy dobrej jakości, których zapach będzie się utrzymywał na skórze przez dłuższy czas.

Akcesoria do ćwiczeń. Jeśli chcesz schudnąć, to pewnie przeszło Ci przez myśl, żeby kupić karnet na siłownię. Nie jest to zły pomysł, ale po pierwsze w tym momencie będzie tam bardzo tłoczno, a po drugie za karnet trzeba płacić co miesiąc, więc za jakiś czas może Ci zabraknąć pieniędzy. Co innego, jeśli kupisz akcesoria (typu hantle, obciążniki, piłka, steper, mata) i będziesz ćwiczyć w domu. Wydatek jest jednorazowy, a korzystać z tych rzeczy możesz bezterminowo.

Biżuteria. Złote lub srebrne błyskotki podkreślą Twoją urodę i sprawią, że poczujesz się wyjątkowo. Jest to również świetna inwestycja, bo biżuterię można odsprzedać lub przetopić na coś innego.

Na co warto odkładać pieniądze? Jeśli zdecydujesz się zacząć oszczędzać, to możesz zacząć zbierać na prawo jazdy, wycieczkę, dobry aparat, rower – są to rzeczy, na które rodzice nie zawsze chcą dać nam pieniądze. Jeśli masz krzywy zgryz, a Twoich rodziców nie stać na sfinansowanie aparatu na zęby, to może właśnie na niego powinnaś oszczędzać?

Jeśli masz inny pomysł na co można wydać pieniądze to koniecznie napisz nam o tym w komentarzu.

Polecamy: Jak oszczędzać pieniądze?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj