Marzysz o nowych ubraniach czy butach, ale Twój portfel świeci pustkami? Dowiedz się, jak możesz zaoszczędzić pieniądze!

Jak oszczędzać pieniądze?

Skarbonka. Najlepiej sprawdzi się taka, która nie ma dodatkowego otwarcia. Dostałaś pieniądze na urodziny, albo została ci jakaś reszta? Śmiało ją tam wrzuć! Zobaczysz, jak szybko uzbiera się wyznaczona kwota.

Pomyśl dwa razy, zanim coś kupisz. Kiedy nagle zobaczysz coś, co koniecznie musisz kupić – powstrzymaj się i wróć tam za trzy dni. Być może to była tylko chwilowa zachcianka i po tym upływie czasu, okaże się, że nie jest Ci to już potrzebne.

Konto w banku. Teraz konto w banku można założyć już od 13 roku życia. Jest to świetna sprawa, gdyż pieniędzy nie masz przy sobie, tylko na karcie, dzięki czemu mniej Cię kuszą i są bardziej bezpieczne! Dogadaj się z rodzicami, żeby kieszonkowe wpłacali Ci na konto. Możesz też przelewać tam każdą gotówkę, którą dostaniesz, np. na urodziny lub święta.

Nie jedz na mieście. Zrezygnuj z kaw, lodów, czy obiadów w restauracjach. Rób posiłki w domu i zabieraj je ze sobą! To duża oszczędność – sama się przekonasz, gdy obliczysz miesięczną kwotę wydawaną na te przyjemności.

Karty promocyjne i kupony. Wiele sklepów odzieżowych, jak i spożywczych oferują nam ”karty stałego klienta”, na których zazwyczaj nabijane są rabaty na zakupy. Dodatkowo, przy robieniu zakupów w Internecie bardzo przydatna jest strona www.picodi.com, na której jest wiele kodów promocyjnych.

A jakie są Twoje sposoby na oszczędzanie? Napisz nam w komentarzu!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj