Źródło: Pinterest

Marzysz o pięknych lokach, ale nie masz w domu lokówki ani papilotów? Idealne loki możesz zrobić za pomocą… prostownicy! Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Która z nas nie ma od czasu do czasu ochoty, żeby zakręcić włosy? Nie wszystkim matka natura podarowała fale, więc czasem trzeba sobie trochę pomóc. Co jednak, jeśli nie mamy pod ręką lokówki ani innych przyborów? Wtedy możemy skorzystać z prostownicy. Poniżej znajdziecie łatwą instrukcję, jak za jej pomocą zrobić idealne kręciołki z włosów.

Jak zrobić loki za pomocą prostownicy

Do wykonania loków będziesz potrzebować:

  • Grzebień lub szczotkę;
  • Spray termoochronny;
  • Piankę do włosów;
  • Prostownicę;
  • Klamrę do włosów lub spinki;
  • Lakier do włosów.

Prostownicę nagrzej do 200 stopni. W tym czasie dokładnie rozczesz włosy i spryskaj je sprayem, który ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Gdy spray wyschnie, możesz nałożyć na włosy odrobinę pianki, która utrwali skręt.

Wydziel niewielkie pasmo włosów, które chcesz zakręcić (resztę możesz spiąć za pomocą klamry lub spinek, aby Ci nie przeszkadzały). Pamiętaj, że im mniejsze pasmo, tym większy skręt. Wsadź pasmo włosów pomiędzy płytki prostownicy, ściśnij i wywijaj na zewnątrz, powoli kierując prostownicę ku końcówkom włosów.

Na koniec spryskaj włosy lakierem, aby utrwalić fryzurę.

loki za pomocą prostownicy

Poniżej znajdziesz krótki filmik instruktażowy, jak zrobić loki za pomocą prostownicy.

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj