Jaką maseczkę do twarzy wybrać dla siebie?

Ilość maseczek dostępnych w sprzedaży może nieco przytłoczyć szczególnie, jeśli nie mamy na ich tam dużego pojęcia. Przychodząc z pomocą stworzyliśmy maseczkowe ABC, czyli zbiór istotnych informacji, na które należy zwrócić uwagę dobierając maseczkę dla siebie. 

Maseczki do twarzy dzielą się na formułę i rodzaj oraz typ działania. Producenci chcąc wyjść konsumentom naprzeciw wypuszczają multum maseczek o szalonych łączeniach formuł z właściwościami. Nie warto sugerować się ładnym opakowaniem, za to zdecydowanie warto spojrzeć na jego tył i wczytać się w skład. W dalszej części części tym jakich składników i dlaczego warto unikać. 

Rodzaje formuł maseczek:

  • Maseczki typu peel-off – produkt zasychający, tworzący cienką lekko lepką warstwę, którą następnie należy delikatnie zerwać z twarzy powolnym ruchem. Najlepiej nakładać je za pomocą specjalnego silikonowego pędzelka lub własnych palców.
  • Maseczki w płachcie – mają postać płatu tkaniny nasączonego skoncentrowanym płynem, bogatym w składniki aktywne. Materiał przylega do skóry bezpośrednio, a dzięki temu ogranicza wymianę powietrza. To zjawisko pozwala na wniknięcie składników aktywnych w najgłębsze warstwy skóry. Są szybkie w aplikacji i pozwalają na pozostawienie ich resztek na twarzy bez konieczności ich zmywania. Resztki maseczki należy wsmarować w dekolt i szyję.
  • Maseczki w kremie ? (dostępne na https://kosmetykizameryki.pl/) ten typ maseczek popularny stał się jako pierwszy. Krem zawarty w maseczce tworzy warstwę wytwarzającą ciepło, która pozwala na lepsze wchłanianie się składników aktywnych produktu. Tego typu maseczki zmywamy letnią wodą bądź płynem micelarnym. 

Rodzaje typów działania:

  • Maseczka oczyszczająca – idealny produkt dla cer tłustych i mieszanych. Oczyszcza skórę z tłuszczu i brudu, co zapobiega zapychaniu się porów. Przy stosowaniu ich regularnie nie dochodzi do zatykania porów, czyli pozwala uniknąć wyprysków. 
  • Maseczka nawilżająca – działa kojąco i regenerująco. Nadaje się do użycia zarówno przed większym wyjściem, jak i na co dzień. Nie warto o niej zapominać, gdyż po jej użyciu skóra stanie się bardziej jędrna, lśniącą i nawilżona. 
  • Maseczka łagodząca – jak sama nazwa wskazuje produkt ma na celu szczególną regenerację I kojenie skóry wrażliwej, suchej czy spierzchnietej. Warto sięgać po maseczki, które mają w składzie wyciąg z aloesu, awokado, zielonej herbaty, czy śluz ślimaka. Zadziałają bowiem jak kompres i ukoją wszelkie stany zapalne. 
  • Maseczka odżywcza – Maseczki odżywcze są polecane do cer suchych, wrażliwych, odwodnionych, zmęczonych, dojrzałych. Mają na celu szczególnie zregenerować i ukoić skórę. Działają szybko i bardzo intensywnie. Efekt zauważymy już po pierwszym zastosowaniu. 
  • Maseczka regenerująca – działa jak kompres na świeże przesuszenia spowodowane promieniami UV, dla skóry zwiotczałej czy pozbawionej witamin oraz podrażnionej po zimie. Najsilniejsze właściwości regeneracyjne mają maseczki ze śluzem ślimaka, który intensywnie nawilża, uspokaja wrażliwą skórę, odbudowuje, koi i regeneruje, dlatego za ich zwartością należy rozglądać się w składzie z tyłu opakowania. 
  • Maseczka wygładzająca – ma za zadanie wyrównać skórę, na której widoczne są małe zmarszczki czy blizny potrądzikowe. Od razu po wykonaniu maseczki poprawia się jej tekstura i koloryt. 

Po poznaniu wszystkich zasad wybranie maseczki nie powinno stanowić już dla nas problemu. Pamiętajmy o tym, że reakcji alergicznych na jakikolwiek produkt nie należy lekceważyć, bo nasza skóra nie ma zdolności się do składników nas uczulających przyzwyczaić. Takim postępowaniem jedynie możemy zrobić sobie krzywdę.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj